Під час спілкування було обговорено низку питань про сприяння українським захисникам Батьківщини і їхню суспільну адаптацію. Йшлося, зокрема, про формат співпраці, який би сприяв психологічній та соціальній реабілітації тих, хто повернувся із зони бойових дій.

Міністр наголосила на важливості подібних зустрічей, бо вони дають змогу налагодити діалог та координувати спільні зусилля задля допомоги українським воїнам та розповсюдження подібного досвіду співробітництва на всі регіони нашої країни. «Дякую за повернення душ наших ветеранів до цивільного життя», – сказала Ірина Фриз, відзначаючи роль Церкви у процесі реабілітації учасників війни.

Отець Сергій Дмитрієв розповів про численні проекти з соціалізації, лікування та працевлаштування ветеранів, які вже реалізовує Православна Церква України за сприяння, зокрема, закордонних партнерів, а саме: про програму лікування ветеранів, арттерапію, групи спілкування, театр ветеранів тощо.

Говорячи про опіку над ветеранами, митрополит Епіфаній згадав і про ініціативу проекту «AXIOS», завдяки якому вдалося працевлаштувати майже тисячу учасників бойових дій. Також владика відзначив, що це тільки початковий етап того, що треба буде зробити в майбутньому. «Ми готові до співпраці, але це лише початок на шляху допомоги нашим воїнам, бо навіть після перемоги відголосок війни, на жаль, ще довго лунатиме в їхніх серцях», – зазначив владика.

«Але й російську агресію, і наслідки війни ми з Божою допомогою здолаємо, бо довели, що є духовно сильною нацією, тому перемога над агресором буде за нами», – підсумував предстоятель.

На завершення зустрічі митрополит Епіфаній разом із гостями ознайомилися з діяльністю Центру соціального служіння «Елеос-Україна», який функціонує на території Михайлівського Золотоверхого монастиря і яким опікується отець Сергій Дмитрієв.

Теги: