Згідно з опитуванням, яке було проведено УЦХВЄ минулого року, особистий євангелізм та місіонерство практикують лише 10% церков. 62% опитаних практично не запрошують невоцерковлених друзів до церкви. Нестача сміливості й необхідних знань є основними стримуючими факторами для молоді, щоб розповідати про Ісуса. Також основною причиною є й те, що вони не спілкуються зі світською молоддю – майже всі їхні знайомі та друзі вже відвідують церкву.

Щоб надихнути молоде покоління на місіонерство, своїм досвідом служіння ділилися засновники, працівники та діючі місіонери місії «Добрий Самаряни».

Розпочав конференцію відповідальний за молодіжний відділ УЦХВЄ у Рівненській області Віктор Давидюк. Словом настанови та благословіння ділився старший пресвітер Рівненського обласного об’єднання Олександр Коток. Щоб краще зрозуміти, яким чином можна звіщати Євангелію, він розглянув ряд методів: особисте свідчення, апологетичний метод, дружні відносини, практичне служіння.

Оскільки поруч з місією «Добрий Самарянин» працювали гурти «Авен-Єзер» та «Салім», вони теж мали місце у святковій програмі. Ціле покоління християн виросло на їхніх піснях.

Старший пресвітер УЦХВЄ у Чернігівській області Віталій Гавула говорив, що проповідувати треба прагнути, бути готовим і не соромитися (Рим.1:14-16). Михайло Кукса – щоб гідно пильнувати та розвивати Богом дане служіння, так як це велів Павло Архіпові (Кол 4:17). Місіонерів проповідник порівняв із спецназом, і побажав їм вірності.

Сара Міхальська засвідчила, про те, як вони починали перевозити Біблії в Радянський Союз. Тоді їй було 19 років. На митниці відкрили валізу чоловіка, і звідти висипалися Євангелії. Хотіли засудити на сім років, але прикордонники врешті-решт сприйняли це як весільні подарунки і відпустили затриманих. Цей випадок був випробуванням її віри.

Ростислав Боришкевич розповів про історію заснування та діяльність місії. Оскільки першим її директором був Славік Радчук – слово надали йому.

Заключну промову в першій частині конференції мав директор місії «Голос надії», екс-заступник старшого єпископа УЦХВЄ Микола Синюк. «Голос надії» має вже 31-й рік від моменту свого заснування. Починали вони паралельно із місією «Добрий Самарянин».

Зазначалося, що в церкві не проповідують про місіонерство. Серед 30 служителів лише один заявив, що проповідував на цю тему півтора роки назад. Серед 5 тис. присутніх на молодіжному з’їзді в Малині на заклик до місіонерства вийшли біля 100 молодих людей. Почавши працювати з ними, залишилось 20; з них реально дійшли до практичного служіння 2-3 людини. Серед цих ста майже не було дітей із сімей служителів.

На заклик до місіонерства вийшли десятки людей. Була звершена молитва, роздані анкети, дані певні настанови.

Лунали проповіді, привітання, побажання від єпископа Волинської області Михайла Близнюка, директора місії «Ebenezer» в США Алекса Чубарука, місіонера із Полтавщини Сергія Мельника (покаявся він завдяки служінню згаданого гурту).

Далі тематика змінилася в напрямку сирітства, служіння дітям. Це теж один із напрямків служіння місії «Добрий Самарянин». Роман Корнійко, засновник організації «Отчий дім», дякував за допомогу та сприяння в цьому служінні.

Свідченням поділилася сестра з Рівненщини, яка за 12 років, маючи своїх трьох дітей, змогла всиновити ще 23 дитини.

У вечері на 18 годину в парку Шевченка провели євангелізаційне зібрання. Співом служив гурт «Боришкевичі». Петро Радчук, Ростислав Боришкевич, Ростислав Радчук та інші євангелісти розповідали присутнім про любов Божу, про спасіння, яке дароване в імені Ісуса Христа. До покаяння вийшло біля двадцяти людей. Ще стільки ж – на молитву за зцілення.

Теги: