Присутні були також духовні асистенти Національної ради ФОС брат Казимир Гузік й отець Доброслав Копистеринський, троє регіональних духовних асистентів ФОС і асистент Францисканської молоді. На виборчий капітул з'їхалися делегати з п'яти регіонів ФОС України – 48 учасників. Гостями були кілька осіб від Францисканської молоді та з бориспільської спільноти, яка перебуває на початковому етапі формації.

Загалом в Україні є 1184 світських францисканців, які належать до 63 спільнот.

Капітул розпочався з молитви та благословення. Старша Національної ради сестра Наталя Альміз, яка склала повноваження, детально відзвітувала про події, які відбулись у ФОС за три роки її каденції.

Таємним голосуванням була обрана нова Національна рада ФОС в Україні. До неї увійшли: старша Національної ради – сестра Зоя Кутриш (м. Хмельницький), заступниця старшої – сестра Алла Гуцол (м. Хмельницький), форматор – сестра Ірина Рудиченко (смт. Остропіль Хмельницької обл.), секретар – сестра Галина Кротович (м. Шепетівка Хмельницької обл.), скарбник – сестра Тетяна Кузьменко (м. Полонне Хмельницької обл.), міжнародний  радник – сестра Діна Шабаліна (м. Новомосковськ Дніпропетровської обл.), заступник міжнародного радника – брат Сергій Даліщинський (м. Вінниця).
 
До Францисканського ордену світських у світі належать 300 000 тисяч осіб, що утворюють 88 національних спільнот. Світські францисканці в Україні в радянський час перебували в підпіллі, складали обітниці євангельського життя переважно таємно на руки священників. Відновлення спільнот і перший з'їзд францисканців відбулися 1997 року, 2000 року була створена Тимчасова національна рада ФОС, а 2007 року Національну раду ФОС в Україні затвердила Міжнародна рада ФОС.

Під час урочистої служби Божої новообрані члени Національної ради ФОС в Україні склали присягу на трирічний термін і отримали благословення.

Нагадаємо, що у світі чрнечі доми (монастирі) Ордену складаються з трьох категорій францисканців: (1) отців (лат. patres), ченців, які є постійними священиками; (2) братів-кліриків (лат. fratres clerici), ченців що готуються до священства; і (3) братів-мирян (лат. fratres laici), світських осіб, що допомагають монастирському дому.

Теги: