На зустрічі, окрім того, були присутні архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та прес-секретар пана Тягнибока Христина Равлюк.

На початку бесіди Олег Тягнибок передав також особисте вітання від Дмитра Яроша.

Сторони обговорили нагальні питання державно-церковних відносин та ситуацію з визнанням Православної Церкви України з боку інших Помісних Церков.

Глава ПЦУ зазначив, що автокефалія, яка надана помісній Українській Церкві патріаршим і синодальним томосом Вселенського престолу є цілком повноцінною і не відрізняється від тієї незалежності, яку мають інші Церкви з диптиху. Митрополит Епіфаній навів приклад Єрусалимської Церкви, яка також отримує св. миро від Константинопольського Патріархату, як і низка інших Церков, зокрема, Елладська, Кіпрська, Польська, Албанська, Чеських земель та Словаччини. А отже, зауважив владика, не може бути ніякої мови про адміністративне підпорядкування ПЦУ будь-якому закордонному центру.

Зі свого боку гості засвідчили цілковиту підтримку Українській Церкві та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю на благо України.

Під час спілкування йшлося також про капеланське служіння і відповідне законодавче оформлення військових священників, які опікуються українським військом.

На завершення зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

Теги: