14 червня на сайті Закарпатської єпархії ПЦУ опублікована заява духовенства єпархії на чолі з єпископом Варсонофієм (Рудніком), в якій висловлюється "занепокоєння процесами, які розпочав почесний патріарх Філарет, а також  не підтримується ідея відновлення «Київського Патріархату», адже це може призвести до катастрофічних наслідків в майбутньому". Водночас духовенство єпархії заявляє про своє "непохитне перебування в лоні канонічної ПЦУ, яка є 15-ю у Диптиху Православних Церков світу, визнає єдиного законнообраного  її Предстоятеля – Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія, правлячого архієрея – єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія". Також духовенство підтримує прагнення предстоятеля ПЦУ "поступово реформувати Українську Церкву, відродити та оновити парафіяльне життя".

У ці ж дні двох студентів Київської православної богословської академії ПЦУ відрахували "за участь у заходах, що ставлять за мету спричинити розкол єдиної помісної Православної Церкви України". Як ідеться 13 червня на сайті колишньої УПЦ КП, репресії розпочалися проти студентів - патріарших іподияконів та працівників колишньої Київської Патріархії.

"З боку керівництва цього вищого начального закладу лунають погрози виключення студентів із академії та має місце відвертий шантаж і тиск, щоби студенти відмовилися від будь-якої підтримки патріарха Філарета. Дійшло до того, що заборонений у священнослужінні ректор Київської богословської православної академії прот. Олександр Трофимлюк 11 червня видав незаконний наказ 077/-c про відрахування з КПБА двох студентів «за участь у заходах, що ставлять за мету спричинити розкол єдиної помісної  Православної Церкви України", - говориться у повідомленні.

Зазначається, що наказ про відрахування був виданий за участь у Форумі української інтелігенції "За Українську Православну Церкву! За Київський Патріархат! За Україну!" та стосувався патріаршого іподиякона Івана Музики, який супроводжував Філарета на форумі, і працівника "Київської Патріархії" Антона Павленка, який виконував свої обов’язки в якості працівника прес-служби Київської Патріархії.

У Філарета попередили керівництво Київської православної богословської академії про те, що "відрахування та шантаж є повністю незаконними та такими, що дискредитують вищий навчальний заклад, ліцензований і акредитований Міністерством освіти України".

"Просимо Міністра освіти України Гриневич Лілію Михайлівну взяти ситуацію під особистий контроль та вжити заходів для припинення незаконних дій адміністрації Київської православної богословської академії. Закликаємо адміністрацію духовного закладу припинити репресії та залякування студентів Київської православної духовної академії", - пише пресслужба колишньої УПЦ КП.

Теги: