Під час візиту до Канади разом із керівником розвитку Української католицької освітньої фундації (UCEF) Олегом Водовозом, делегація відвідала університет міста Торонто (UFT), де мала зустріч із професором Максимом Тарнавським, отцем доктором Петром Ґаладзою. У Школі святого Йосафата у Торонто делегати мали нагоду познайомитися з директором школи пані Ледою Остафійчук, вчителькою української мови пані Олею Захарків.

Цікава зустріч відбулася в Інституті святого Володимира з директоркою культурних програм пані Лідією Смілкою та адміністратором і викладачем української мови Інституту святого Володимира Андрієм Цимбалом.

В Едмонтоні група відвідала Школу святого Мартина та святого Матея, зустрілася з керівником відділу міжнародних відносин МcEvans University Кімберлі Говард.

Радниця Міністерства освіти Альберти з українських питань пані Наталія Наявко організувала зустрічі гостей з України з координаторами міжнародних програм Намаг Сеґура, Браян Маршал і Мелоді Костюк. Там представники Школи української мови та культури мали презентацію своїх програм, після чого йшлося про співпрацю і можливість обміну викладачів двомовних шкіл Альберти з викладачами Школи української мови та культури УКУ.

В Едмонтоні делегація мала важливу зустріч з єпископом Української Греко-Католицької Церкви Давидом Мотюком, канцлером єпархії отцем Стефаном Войцехівським, із заступником директора Школи святого Матея пані Анною Фіакла та з заступником директора Школи святого Мартина пані Таммі Мисків.

На основі підручника з вивчення української мови через релігію, який тридцять років тому розробив отець Стефан Войцехівський, викладачі Школи створили комплекс «Вірю, надіюся, люблю», до якого увійшли підручник, читанка, книга вчителя, аудіо, відео, мультиплікації та плакати для учнів першого класу двомовних програм загальноосвітніх католицьких шкіл Канади. Такий Комплекс передбачає розробку підручників української мови від першого до шостого класу.

Ще одне представлення проєктів Школи було проведено для членів Ради дирекції Організації сприяння розвитку української освіти в Альберті (AFUES), які виявили своє зацікавлення у співпраці і передали до УКОФ 3000 американських доларів на проект «Вірю, надіюся, люблю».

Делегатам від УКУ також вдалося познайомитися з парафіянами українських церков Торонто, Едмонтону та Вінніпегу.

Теги: