Як розповів у коментарі, молодший науковий співробітник РАС Остап Лазурко, йдеться про костел Воздвиження Чесного Хреста, що був споруджений навпроти Галицької брами до міста. Його побудували у 1530-х роках, а розібрали наприкінці XVIII ст разом з міськими укріпленнями.

Архітектори кафедри реставрації НУ "Львівська політехніка" також підтверджують, що виявлені мури є фундаментом давнього костелу, який був знищений австрійською владою.

Працівник Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України, археолог  Микола Шніцар розповів, що наразі археологи розчистили фундаменти старого фонтану "Світезянка". Також виявили кілька мурів старого костелу. "Зараз маємо, фактично, кут костелу. Найбільший південний мур завтовшки 1,6 м, Ймовірно це фасадний мур. Інші мури мають ширину - 1,2 м. Також виявили мощення ХІХ ст.", - сказав Микола Шніцар.

Відомо, що при церкві був невеликий цвинтар. Як зазначив археолог, під час розкопок трапляються людські кістки, але вони поки при відкладених шарах. "Цілих кістяків ще немає. можливо у церкві була якась крипта, яка була порушена. Під фундаментом фонтану можна побачити людські кіски, які мають збережений анатомічний порядок", - розповів Микола Шніцар.

Теги: