Під час бесіди було обговорено перспективи міжрелігійного діалогу і співпраці, а також низку питань, що становлять спільний інтерес.

На зустрічі також був присутній настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці, що діє на території Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», протоієрей Олег Скнарь.

Того ж дня владика Епіфаній зустрівся з послом Королівства Іспанія в Україні Сильвією Хосефіною Кортес Мартін.

Посла супроводжував заступник голови Місії Хорхе Солер Ідальго. Сторони обговорили цілу низку актуальних питань, зокрема про релігійні процеси в Україні і світі, про становлення Православної Церкви України, а також про небезпеку та значні утиски, з якими стикаються віряни та священнослужителі ПЦУ на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей і в анексованому Криму.

Владика звернув увагу дипломатів на важку ситуацію з центральним храмом у Сімферополі, де представники окупаційної влади намагаються фактично знищити чи не останній оплот ПЦУ на півострові.

Окрім того, під час зустрічі йшлося про такі гострі соціальні питання, як велика кількість розлучень, аборти та низька народжуваність. «Ці питання потребують значної нашої уваги, адже кожна сім’я – це наче клітина живого організму – нашого народу. І якщо клітини хворіють, то й для організму в цілому це має вельми негативні наслідки», – зазначив з цього приводу предстоятель.

На завершення спілкування митрополит Епіфаній вручив гостям пам’ятні подарунки.

Напередодні, 24 червня, митрополит Епіфаній зустрівся з екс-президентом України Петром Порошенком. На зустрічі також був присутній український політик і політолог Ростислав Павленко, колишній радник президента.

Сторони обговорили актуальну релігійну та міжконфесійну ситуацію в державі, а також процес визнання Православної Церкви України іншими помісними Православними Церквами.

Епіфаній висловив вдячність президенту за його внесок у справу здобуття автокефалії Українською Церквою. Зі свого боку Петро Порошенко запевнив предстоятеля у своїй повній підтримці незворотного шляху становлення, на який стала ПЦУ після отримання томоса від Константинопольської Матері-Церкви.

Теги: