У старий ДСТУ, що регулював порядок фотографування на документи, внесено правки згідно з зауваженнями ДУМУ «Умма» та відповідних державних органів — зрештою вдалося дійти формулювань, що задовольнили всіх. Наступний крок — вичитування тексту ДСТУ, виправлення стилістичних помилок та одруків, ухвалення його на офіційному рівні. Ухвалена нова редакція ДСТУ набере сили за кілька місяців.

Новий стандарт стосуватиметься фотографування на будь-які документи, що посвідчують особу, — це унеможливить виникнення надалі ситуацій, коли на один документ у хустці фотографуватися можна, а на інший — ні.

У нинішній редакції питання фотографування в головному уборі врегульовано п. 5.2.9. Проєкту ДСТУ, де сказано: «Особа, яку фотографують, повинна бути без головного убору, накидки або інших аксесуарів, які доповнюють зовнішній вигляд або стиль. Виключенням є випадки, коли головний убір є обов’язковим для носіння та є невід’ємною частиною одягу особи з релігійних переконань або медичних показань. Але і в цьому випадку обличчя від підборіддя до лоба має бути відкритим, мають бути чітку видно контури обличчя. Такий головний убір не повинен змінювати (затягувати, піднімати, розтягувати) форми окремих частин обличчя особи (лоб, вилиці, щоки, підборіддя), закривати обличчя та підборіддя, повинен проходити по лінії росту волосся <…>, може закривати вуха та шию».

Як зазначають в ДУМУ «Умма», проблему тисяч українок, що їм треба терміново оформити чи оновити документи, але перешкоджає вимога фотографуватися простоволосою, буде розв’язано найближчим часом.

Теги: