Представники Свято-Успенської парафії нагадали, що переважна більшість парафіян рішуче бажає перебувати в лоні ПЦУ. На підтвердження цього митрополиту Олександру було запропоновано оригінали списку членів місцевої релігійної громади, яка налічує понад три сотні осіб, і протоколу парафіяльних зборів із відповідним рішенням; дійсність кожної сторінки обох документів, включно із зазначенням фізичної адреси проживання кожного учасника в с. Морозівка, в установленому порядку власноручно засвідчена очільником місцевої влади.

"Оскільки все майно парафії перебуває у власності вищезазначеної місцевої релігійної громади, люди прийняли рішення в рамках Закону опечатати храм в присутності поліції на час вирішення питання документального переходу до складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України, на що митрополит Олександр дав своє благословіння, а також своїм указом від сьогоднішнього дня звільнив прот. М. Брегу з посад настоятеля Свято-Успенської парафії с. Морозівка Баришівського р-ну Київської обл. і благочинного Баришівського благочиння Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ", - йдеться в офіційному повідомленні Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ щодо подій в с. Морозівка.

Нагадаємо, що 8 липня керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) зустрівся з іншими представниками громади Свято-Успенського храму с. Морозівка Бориспільської єпархії. "У ході зустрічі заборонений у священнослужінні за ухилення у розкол священник Миколай Брега приніс покаяння та висловив бажання повернутися у лоно Канонічної Православної Церкви", - повідомляв сайт УПЦ (МП).

Коментуючи подію, священник Миколай Брега заявив, що рішення про повернення приймали усією парафією. "Протягом місяця ми з парафією обговорювали, що нам необхідно повернутися в лоно Канонічної Церкви й залишатися надалі далеко поза межами всякої політики", — сказав він і зізнався, що громада не пройшла випробування, тому під певним тиском ззовні вирішила перейти в нову структуру.

Теги: