На сьогодні від споруд монастиря не залишилося жодних видимих слідів, але вже минулого року цією експедицією було відкрито і вивчено найбагатший археологічними знахідками об'єкт – смітник самого раннього етапу існування монашої обителі, а також залишки пізніших за часом кахельної печі з наземної будівлі та кілька підвальних споруд.

Головною гіпотезою наприкінці тих робіт було ймовірне місце розташування храму. "Цього року ми спробуємо підтвердити її, розкривши рештки великої монументальної по міркам Дубовця споруди і в цьому можете нам допомогти Ви, шановні жителі і гості м. Дубна, насолодившись всіма етапами археологічного відкриття – від встромляння інструменту в землю, до інтерпретації всього, що буде знайдено. Будемо раді бачити усіх минулорічних учасників та запрошуємо нових бажаючих долучитися в якості волонтерів до роботи експедиції і пізнати тонкощі польової археологічної практики", – йдеться у дописі організаторів експедиції.

Місце проведення розкопок знаходиться на колишньому острові, а нині невисокому мальовничому пагорбі в долині р. Ікви. "Окрім монастиря, на цьому місці послідовно залишали сліди проживання: первісні мисливці наприкінці кам'яного віку, далі носії ще досить слабо вивченої на Волині землеробської культури мідного віку – нащадки однієї з хвиль тогочасних мігрантів з Прикарпаття (маліцької культури), за ними носії загадкової для більшості наших археологів культури загальноєвропейського шнурового горизонту епохи бронзи а пізніше носії однієї з постшнурових археологічних культур - мєжановицької, потім носії кількох розділених в часі поколінь землеробських племен ранньозалізного віку, останні з яких входили в культурний простір ранньої Скіфії і на кінець, перед довгою паузою до появи монастиря - слов'яни часів Володимира Великого, тож розкопки обіцяють бути дуже цікавими і непередбачуваними, – зазначають археологи і запрошують до участі. – Якщо ви хочете стати співучасниками нових наукових відкриттів і спробувати те, що раніше могли побачити лише в документальних фільмах, то не зволікайте і звертайтесь - робота знайдеться для всіх, незалежно від віку і статі. Усіх колег також будемо раді зустріти".

Фото з минулорічної експедиції можна оглянути в альбомі за посиланням https://www.facebook.com/pg/MGNODAO/photos/?tab=album&album_id=2265842963644643

Цьогорічна експедиція проводить дослідження в рамках проекту Громадського бюджету міста Дубна 2019 року.

Контакти для участі:
ipso.dao@ukr.net
https://www.facebook.com/bardecl
https://www.facebook.com/yezy.pshenichniy
instagram: dubno_archaeological_center
тел. 0673815092 Андрій
тел. 0977707506 Юра

Теги: