"Тільки Церква допоможе подолати війну і лихоліття, і ми знову заживемо в мирі та дружбі з усіма нашими сусідами. Сьогодні деякі політики намагаються довести, що тільки вони можуть домовитися з нашим найбільшим сусідом. Але на ділі все це банальний передвиборчий піар. Наші народи пов'язують не тільки газ, кордон і економіка. По-справжньому нас об'єднують наша спільна історія і наша Православна віра. І мені особливо приємно, що в день пам'яті преподобного Сергія Радонезького молитви і помисли Святішого Патріарха Кирила були про Україну і український народ", – написав на своїй сторінці у Фейсбук Новинський після зустрічі з патріархом Кирилом, предстоятелем РПЦ.

Перебуваючи з візитом з нагоди святкування дня пам'яті преподобного Сергія Радонезького в Свято-Троїцької Сергієвої лаври у складі делегації УПЦ (МП), Вадим Новинський звернувся за благословенням до патріарха Кирила: "Ваша Святосте, просимо Вашого Патріаршого благословення богохранимій країні нашій Україні і українського народу".

Кирило, благословляючи український народ, сказав: "І Україна – свята земля, і народ український кожен день в моєму серці і моїх молитвах. Я хотів би всіх вас, мої дорогі, підтримати на тому шляху, який ви обрали. Єдиний вірний шлях – бути з Церквою Господа і Бога, яку Він здобував Своєю кров'ю. Не з квазі-церквою, ні з організацією, що іменує себе церквою, а з реальним Тілом Христовим. І тоді спілкування в цьому Тілі Христовому один з одним, а найбільше з самим Господом, зміцнюватиме нас і допомагатиме долати труднощі, якими, на жаль, в достатку відзначений сьогодні історичний шлях улюбленої для мене України. Але ми віримо, що пройде ніч і настане день. Бережи вас усіх Господь!".

Цими ж днями лідер Радикальної партії України Олег Ляшко та предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній взяли участь у заходах з нагоди 368-ї річниці Берестецької битви. Політик з побратимами відвідав молебень у селі Пляшева на Рівненщині та разом із духовенством помолився за полеглих у всіх війнах. Ляшко зізнався, що для нього ці місця особливі, бо його предки з роду Ляшків-Тарнавських брали участь у цій битві у складі Варвинської сотні Прилуцького полку.

Митрополит Епіфаній нагородив Олега Ляшка благословенною грамотою з хрестом. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат Андрій Лозовий, розмістивши світлини з нагородження.

"Після служби в Берестечкові на Козацьких могилах перший предстоятель Української Церкви Митрополит Епіфаній нагородив нашого провідника Олега Ляшка Благословенною грамотою з хрестом. Аксіос!", – написав Лозовий.

Він додав, що Ляшко працею на благо Православної Церкви України і боротьбою за її становлення, чіткою і жорсткою позицією на її захист заслужив на цю нагороду.

Теги: