«Минулого тижня (10 липня 2019 року, – ред.) досить активно працювала щодо цього питання Львівська міська рада та Львівська обласна державна адміністрація. Після пресконференції ми мали зустріч у міськраді, під час якої обговорювали і представляли нові приміщення, щоб передати їх Львівському державному університету внутрішніх справ. Згодом ми зустрілися з новим головою ЛОДА Маркіяном Мальським і розмовляли про проблему щодо приміщення. Тепер міська влада представила приміщення на вул. Щепкіна (700 квадратних метрів), на вул. Каліча Гора (1200 квадратних метрів), а також на вул. Замарстинівській», — заявив директор музею о. д-р Севастьян Дмитрух.

І згодом додав: «Декотрі приміщення оглянув університет. Деякі закладу підходять. Тож ми сподіваємося, що незабаром збереться комісія чи робоча група від міської та обласної влади, а також від університету, щоб випрацювати акти чи документи що до того, як і які саме приміщення передати».

Крім того, священнослужитель повідомив про зустріч зі суддею Шевченківського районного суду Львова щодо приміщень, які є на вул. Кривоноса, 4 і на вул. Січових Стрільців, 12. Для Шевченківського районного суду Львова передають приміщення на вул. Кривоноса, 4. А суд готовий звільнити свої приміщення (900 квадратних метрів), щоб передати їх університету.

«Як бачимо, ситуація вияснюється, а приміщення знаходять, щоб надати їх університету з метою здійснювати навчальний процес. Приміщення на вул. Кривоноса, 1, які є при храмі Блаженного Климентія Шептицького, зможуть бути звільненими для створення Музею митрополита Андрея Шептицького. Акція протесту поки що відкладається, бо ми бачимо, що активно працює ЛМР та ЛОДА. Маємо надію, що до понеділка (до 22 липня 2019 року, — ред.) будемо мати більше інформації і випрацюваний проект передачі цих приміщень. Будемо про все інформувати надалі. Дякую всім за підтримку», — підкреслив отець Севастьян.

Зазначимо, що у лютому 2017 року було створено юридичну особу — Музей митрополита Андрея Шептицького. Засновники музею — Курія Львівської архиєпархії УГКЦ та директор музею о. д-р Севастьян Дмитрух.

Окрім цього, директор Музею митрополита Андрея Шептицького у Львові о. Севастьян Дмитрух також повідомив про свою позицію — «останні події дають надію, що питання приміщення для Музею митрополита Андрея Шептицького не може не вирішитися найближчим часом». Адже його засновник — ієромонах-студит Севастьян Дмитрух — 18 років докладає зусиль, щоб для музею надали приміщення у Львові.

«Суспільність не бажає стояти осторонь, тому заснувала громадське об’єднання за створення Музею митрополита Андрея Шептицького. Варто зазначити, під час пресконференції, 10 липня 2019 року, перші півсотні охочих стали учасниками цього об’єднання. Вступ до нього залишається відкритим, охочі можуть подати заяву у церкві Священномученика Климентія Шептицького (вул. Кривоноса, 1) під час богослужінь. Просимо доєднатися до цієї ініціативи, адже тільки за умови активної позиції громади ми зможемо досягнути успіх», — йдеться у повідомленні.

Священнослужитель почав порушувати питання про створення музею у приміщення колишнього монастиря на вул. Кривоноса, 1 ще у 2001 році перед тодішнім мером Львова Василем Куйбідою. Останні декілька років — це постійні штурми всіх органів влади. Зараз, у короткий період від 5 до 12 липня 2019 року, під тиском о. Севастьяна, церкви, медіа та громадськості, розгляд цього питання набув активнішого характеру.

Теги: