Як зазначають ужгородські археологи, експедиція УжНУ вже була тут й минулого року, досліджувалася вівтарна частина церкви, наразі розкопки проводяться в центральному нефі, який вважається найбільш давньою частиною церкви.

Досліджений матеріал дозволить провести датування церкви. Також науковці ставлять перед собою ще одну мету — встановити етапи перебудови церкви.

Керівник археологічної експедиції, кандидат історичних наук Володимир Мойжес зазначає: «На площі, в якій ведуться розкопки ми знаходимо значну кількість артефактів, наразі ми маємо більше 50 індивідуальних номерів знахідок. Церква Святого Юрія функціонувала до 1728 року, тоді трапилася пожежа, яка завдала значних руйнувань замку та церкві. Замок був відбудований, а споруда церкви так і залишилася в руїнах. З 1740 року в стінах замку розташовувався австрійський гарнізон і солдати пограбували існуючі в храмі крипти з похованнями. Цьогоріч знайшли дві шаблі, медальйони, застібки, пряжки та монети, а також зафіксовано чимало поховань XV-XVII ст.».

Теги: