З благословіння Вселенського патріарха Варфоломія до Києва на святкування 1031-ї річниці хрещення України-Руси від Константинопольської Церкви привезуть частинку древа хреста Господнього, мощі святого апостола Андрія Першозваного та освячену воду з Влахерненської Церкви Богородиці.

Сайт ПЦУ анонсує зустріч мощей на 27 липня 2019 року о 16:00 у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі, після чого буде звершений молебень та всенічне бдіння. Храм буде відчинений, допоки люди вшановуватимуть святиню. Під час урочистої літургії 28 липня мощі перебуватимуть у Святій Софії. Згодом український хресний хід нестиме їх до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.

Після святкування мощі знову будуть переміщені до кафедрального собору Михайлівського Золотоверхого монастиря і перебуватимуть там до 18:00 29 липня 2019 року для того, щоб усі охочі мали можливість помолитися святому Андрію Першозваному.

Також на 28 липня ПЦУ анонсувала таку програму заходів: 8:30 – літургія, яку в Софії Київській (вул. Володимирська, 24) очолить предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. 10:30 – хресний хід на чолі з митрополитом Епіфанієм. Йдемо від святої Софії Київської до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру. 11:00 – молебень біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру. Молитва за Україну. 11:45 – спілкування представників ЗМІ з митрополитом Епіфанієм біля пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру. З 12:00 – проща вірян до чудотворних святинь – частинки древа хреста Господнього та мощей святого апостола Андрія Першозваного – в Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Паралельно урочистості відбуватимуться 28 липня на озері Йорданському в Києві. О 13:00 біля історичного русла річки Почайни, яке є живим свідченням тих подій, які відбулися понад 1000 років тому. В програмі заходу, за словами священника ПЦУ Сергія Бережного, на киян і гостей міста чекають богослужіння в храмі Київських святих на березі озера, освячення вод озера, почайнінські купання та багато іншого. Місце події: озеро Йорданське, біля витоку річки Почайни (зі сторони проспекту Степана Бандери, Йорданська, 1а).

В УПЦ (МП) опублікували свій розклад заходів. 27 липня, після молебну за мир в Україні, який очолить глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій на Володимирській гірці, віряни з чудотворними іконами та мощами святих з молитвою пройдуть центральними вулицями столиці в Києво-Печерську лавру. Молебень на Володимирській гірці розпочнеться о 13:00. Великий хресний хід від Володимирської гірки до Києво-Печерської обителі — о 13:30. Після завершення хресного ходу на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври буде звершено всенічне бдіння.

28 липня о 9:00 урочисту літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської лаври очолить митрополит Онуфрій у співслужінні архієреїв.

Урочистості УПЦ (МП) транслятуватиме у прямому ефірі телеканал «Інтер»: 27 липня 13:00 — пряма трансляція молебну на Володимирській гірці та хресного ходу з чудотворними іконами; 28 липня 09:00 — літургія в Києво-Печерській лаврі. Також 27 липня телеканал «Інтер» покаже об 11:00 документальний проект «Києво-Печерська Лавра. Фотографія тисячоліття», а о 12:15 — ексклюзивне інтерв’ю митрополита Онуфрія.

В УГКЦ на святого Володимира, 28 липня, верховний архієпископ Святослав очолить об 11:00 літургію у Патріаршому соборі в Києві. Віряни зможуть також переглянути трансляцію богослужіння, яку проведе греко-католицький телеанал «Живе ТБ».

Під час літургії відбудеться чин відновлення хресних обітів, який у день святого рівноапостольного князя Володимира у 2006 році в Українській Греко-Католицькій Церкві запровадив тодішній глава УГКЦ архієпископ Любомир Гузар.

Фото Facebook

Теги: