Цього року на розгляд відбіркової комісії було подано 1110 стрічок. 12 фільмів увійшли до Міжнародної конкурсної програми, 8 — до Конкурсу європейського документального кіно, 5 — до Національної конкурсної програми повного метру, 10 — до Національної конкурсної програми короткого метру.


Автором української стрічки «Додому» є молодий кримськотатарський режисер Наріман Алієв. У драматичному фільмі йдеться про історію кримського татарина Мустафи, старший син якого помирає під час бойових дій на сході України. Батько вирішує поховати сина у Криму. І тут починається подорож, яка «залишить глибокий слід на їхніх стосунках».

Нагадаємо, повнометражний дебют кінострічки «Evge» («Додому») режисера Нарімана Алієва відбувся у конкурсній програмі («Особливий погляд») 72-го Каннського кінофестивалю.

Наріман Алієв — кримськотатарський режисер, автор короткометражної трилогії «Кримські історії». Його фільм «Sensiz» («Без тебе») був представлений у рамках «Generation 14+» 66-го Берлінського кінофестивалю. У своїх роботах він досліджує тему сімейних взаємин, традицій і побуту кримських татар.

За інформацією ДержКіно України, Нарімана Алієва на початку червня 2019 року обрано членом Європейської кіноакадемії. Він став 40-им українським кінематографістом у рядах європейських кіноакадеміків.

Стрічка «Додому» («Evge») у липні отримала також нагороду як «Найкращий фільм» Міжнародного кінофестивалю у Бухаресті.

Теги: