З України були представники з Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської духовних семінарій УГКЦ. Тернопільську вищу духовну семінарію ім. Патріарха Йосифа Сліпого представляли віце-ректор з навчальної частини о. д-р Володимир Ковалковський та духівник о. Богдан Заблоцький.

Організатори зустрічі мали за мету підвищити освітньо-кваліфікаційний рівень виховників духовних семінарій, а також дати відповіді на виклики та труднощі сьогодення в ділянці навчання та виховання семінаристів у дусі Христової любові, щоб в майбутньому вони були добрими та ревними священиками. Учасникам зустрічі було запропоновано для розгляду, аналізу та поглиблення розуміння з практичним застосуванням три головні тематики: біблійна, патристична та духовна формація кандидатів до священства на основі східної традиції.

Доповідачами були відомі у науково-богословських колах науковці із різних європейських країн: о. проф. Амадео Ченчіні (P. Amedeo CENCINI FDCC), італійський священик та психотерапевт, каноського ордену, який є особливо відомий своїми численними публікаціями в ділянці психології релігії; проф. Стефан Паренті (prof. Stefano Parenti), професор східних літургій на факультеті Літургії Папського інститут св. Анзельма; о. проф. Массімо Пампалоні (P. Massimo PAMPALONI SJ), єзуїт, декан Папського Східного Інституту у Римі та професор в ділянці східного патристичного богослов’я і сирійської христології та інші.

Доповідачами з України були о. д-р Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії ім. Святого Духа, та о. д-р Іван Січкарик, викладач Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого.

Отець д-р Ігор Бойко у своїх доповідях розповів про досвід нашої Церкви щодо питання вибору стану кандидата до священства. Він проаналізував сьогодення та вказав на головні напрямки праці, через які семінаристи зможуть отримати допомогу, щоб глибше пізнати своє покликання. На завершення доповіді о. Ігор представив результати соціологічного дослідження щодо вибору одруженого або неодруженого стану священства.

Бібліст о. д-р Іван Січкарик, розкрив теми, щодо значення та ролі покликання як відповідь людини на Божий заклик та важливість священичого служіння на основі Святого Письма, беручи до уваги Старий і Новий Завіти. Також о. Іван наголосив, що саме в особі Христа, як найвищого Архиєрея, та Його постійної єдності з Отцем, можна брати за основу цю біблійну модель правильного виховання кандидатів до священства в духовних семінаріях.

Окрім навчальної програми священники відвідали відпустове місце в Маріяпоч, де знаходиться чудотворна ікона Божої Матері. Тут разом із місцевим митрополитом Филипом Кочишем відслужили літургію.

Наступні формаційні курси для виховників греко-католицьких семінарій будуть проводитись через два роки.

Теги: