Протоієрей Віктор Земляний частий персонаж в російських сюжетах антиукраїнської спрямованості, відомий співробітництвом з нецерковним і анонімним сайтом "Спілка православних журналістов" ("СПЖ"), який практикує поширення фейків та очорнює різні конфесії України, за винятком УПЦ (МП).

Священник пояснив, що в підозрі зокрема зазначається, що незаконну літературу він поширював з групою осіб, а ось групу цих осіб не встановлено. Окрім того дивним, на його переконання, виглядає й інша частина звинувачень. «У своїх інтерв’ю я говорив про те, що відбуваються гоніння, що розкольники переслідують Святу Православну Церкву, забираються храми — сьогодні у цьому вбачається злочин. А те, що били людей, забирали храми, чинили насилля, то це сьогодні не злочин?», — сказав він.

Він також не розуміє, чому саме в його коментарі російським журналістам, які мали офіційну акредитацію для роботи в Україні, правоохоронці побачили розпалювання міжконфесійного конфлікту.

Адвокат протоієрея Віктора Земляного переконана в тому, що підозра, яку вручили священнику, абсолютно неконкретна. «Зазначений документ неконкретизований, а факти, зазначені в ньому, не описують обставини, які давали б можливість залучати до кримінальної відповідальності. Однозначно, ми будемо оскаржувати це в суді», — сказала юрист Раїса Приходько.

Окрім того у сторони є претензії й стосовно процедури вручення повідомлення. «Коли я прийшов, слідчий мене коротко допитав, після чого перетелефонував заступник прокурора і прийшов у відділ. Тож, не СБУ, а прокуратура вручила мені підозру — це повний абсурд», — зазначив клірик Рівненської єпархії.

Священнослужитель Віктор Земляний подякував усім, хто прийшов підтримати його під стіни відділу СБУ: «ви підтримали не тільки мене, а все Православ’я. Гоніння, які сьогодні відбуваються на Західній Україні — це цілеспрямована акція. Влада це робила разом з «Київським патріархатом», а потім з «ПЦУ», так само виконували замовлення представники спецслужб. Але ми надіємося на їхнє покаяння і розуміння, і що нарешті вони будуть трудитися і служити на благо українського народу».

Раніше, 28 березня, суд відхилив клопотання про обрання міри запобіжного заходу для священника. У травні цього року Державне бюро розслідувань почало розслідувати правомірність дій працівників СБУ в справі прот. Віктора Земляного.

Теги: