Від деяких ікон 18 століття залишились лише дошки. Частину образів вдалося відреставрувати, й вони зайняли своє почесне місце у храмі святих Кузьми та Дем'яна.

"Ось так виглядала церква в селі Розваж ще у 2008 році, - пише реставратор Микола Бендюку Фейсбук. - Тоді її, пам'ятку архітектури 18 століття, просто порізали бензопилами і спалили. Потім та ж доля чекала і старовинний іконостас з цієї церкви. Іконостас порізали і разом з іконами винесли в хлів за дзвіницею. Лише в цьому році мені вдалося віднайти автентичні ікони. На жаль, більшість із них повністю втрачено. По іконах з дірявого даху текли дощі, замітало снігом і т.д. Але частину з ікон вдалося врятувати, частину ще реставрую".

У храм повернули старовинний іконостас, який викинули віряни УПЦ (МП)

Журналіст "Рівне 1" Олексій Кривошеєв коментує: "Село Розваж. Сьогодні тут повернули в церкву відреставрований старовинний іконостас. Коли храм був у підпорядкуванні Російської православної церкви в Україні, старий іконостас зняли і кинули в сарайчик на церковному подвір’ї. Старовинні ікони замінили звичайними прінтами. Весною храм перейшов до Православної Церкви України. Старовинні ікони відреставрував Микола Бендюк, і сьогодні їх повернули до храму".

Теги: