Цьогоріч учасники працюватимуть на цвинтарі у селі Новий Люблинець Любачівського повіту Республіки Польща. «Ми робимо розчистку території, інвентаризацію надгробків, намагаємося зчитати написи. Ця інформація опрацьовується, і до неї є доступною на нашому блозі. Також ми намагаємося робити геомітки, геолокацію на google-карті. Також спілкуємося з місцевою владою щодо можливості встановлення вказівника чи таблички. Це складно, бо є бюрократичні процедури. Крім цього, робимо вказівники самостійно, щоб люди могли з дороги побачити, що неподалік у лісі є греко-католицький цвинтар», – розповідає голова ГО «Вирій» Христина Дубницька.

Під час мандрівної частини учасники відвідають народний дім у Перемишлі, поспілкуються з автохтонним українським населенням у Мокрому, побувають у селах, де ще збереглися українські цвинтарі та церкви.

Окрім того, у програмі гутірки про історію та культуру краю: про географію Закерзоння, історію депортацій 1944-1947 рр., Бруснівську каменярську школу, народну дерев’яну архітектуру. А ще майстер-класи як досліджувати власний рід, як правильно фіксувати усну історію та ін.

Загалом для учасників – це унікальна можливість зануритися у історію та культуру Лемківщини, Бойківщини та Надсяння; дослідити своє власне коріння.

«Вирій» - міжнародний науково-пошуковий та освітній табір-експедиція, основним завданням якого є проведення комплексу заходів із відновлення та збереження пам’яток матеріальної культури і знайомство з етнічними українськими землями поза межами сучасної території України. Починаючи з 2008 року, «Вирій» став щорічним і відбувається влітку у формі стаціонарного тижневого табору та краєзнавчих мандрівок. На сьогодні в рамках табору відновлено українські цвинтарі у селах Жуків, Подемщина, Князі, Суха Воля та Змієвиська на території Польщі.

Контакти організаторів експедиції: vyriy.ua@gmail.com, 096 441 53 82.

Теги: