Сімейний ретрит відбувся за підтримки місії «Джоні та друзі» (США). Зокрема четверо представників цієї організації, їхні партнери з Польщі, а також команда з церкви міста Клівленд (штат Огайо, США) долучилися до проведення відпочинку. У проведенні ретриту для дорослих допомагали 39 волонтерів з «Фіміаму» та з інших євангельських церков.

Табори носили одну назву «One Way» і були об’єднані однією ідеєю. На прикладі життя біблійного героя – Петра – організатори намагалися донести, що Христос – єдина дорога до спасіння.

«Цей табір – окрема країна зі щирими, радісними та люблячими мешканцями! І все в ній прекрасно», – ділилися враженнями діти після відпочинку в сімейному ретриті.

У першій половині дня батьки та діти мали біблійні заняття. Інша половина дня була наповнена різноманітними розважальними заняттями. Для батьків проводили студію творчості. В один з днів організатори зробили їм сюрприз — катання на яхті по озеру Світязь. Іншого дня для мам організували леді-клуб, де розмовляли про внутрішню й зовнішню красу, а також провели майстер-клас із догляду за шкірою обличчя і нанесення щоденного та святкового макіяжу. Особливою цікавинкою табору стала яскрава «Гавайська вечірка».

Багато батьків зауважували, що під час ретриту до їхніх дітей ставилися не як до неповносправних, а як до рівних – із повагою та щирістю.

Гості з Польщі провели невеликий тренінг щодо адаптації надзвичайних дітей до дорослого життя на прикладі роботи, яку здійснюють у своїй країні. Вони наголосили, що нині мають гарні результати співпраці держави та неурядових організацій задля поліпшення життя неповносправних. Однак активізувати цю роботу ще 20-30 років тому вдалося саме тим, кого певною мірою торкнулася інвалідність – власна, чи когось із членів родини. Відтак, команда сусідньої країни побажала батькам не складати руки, а переймати їхній досвід та зробити все, аби і в Україні люди з інвалідністю могли вільно навчатися, жити та працювати на рівні зі здоровими.

Не менш захопливо пройшов і другий заїзд. Ранкова зарядка, ігри, купання на Малому і Великому згоранських озерах, вечірні програми та спілкування біля вогнища – усе давало можливість дорослим людям знову відчути себе підлітками і попри проблеми зі здоров’ям вдосталь насолодитися відпочинком.

Теги: