У номінації «Література для дорослих» фіналістами стали: «Фонетика тиші» (вибрані твори, том 1), Іван Андрусяк (видавництво «НК-Богдан»); «За спиною», Гаська Шиян (видавництво «Фабула»); «Братство», Олег Криштоп (видавництво «Вавилонська бібліотека»).

Також експерти відзначили інші книжки, які їм сподобалися, але які не потрапили у фінал. До списку таких увійшло видання «Де немає Бога» Макса Кідрука (видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»).

В анотації книги говориться: "Люди — соціальні істоти. Існування суспільства неможливе без співпраці, розуміння та дотримання справедливості. Та чи існує це все поза соціумом, коли людина опиняється на межі життя та смерті? Доведена до відчаю українка з великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка. Росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу MH17. Найвідоміший політик Баварії на пікові кар’єри, який ненавидить свою роботу. Гравець американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого розіграшу. Таємний папський кардинал, який прямує до країни, де офіційно не існує Католицької церкви... Незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них — рейс 341, і він веде до найбільшого випробування у їхньому житті. «Де немає Бога» — новий роман Кідрука — спроба збагнути, чи є всередині нас щось таке, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога".

У номінації «Література для дітей» фіналістами стали: «Дитя песиголовців», Володимир Арєнєв  (видавництво «АССА»); «Зграя»,  Анастасія Нікуліна  (видавництво «Vivat»); «Арктична пасіка»,  Олександр Дерманський (видавництво «Ранок»).

Серед дитячих книжок, які відзначили експерти, але які не вийшли у фінал, з-поміж інших відзначена «Різдвяна історія ослика Хвостика» Олександра Гавроша (видавництво «Фонтан казок»).

На сайті «Еспресо» зазначається, що цьогорічний конкурс подали багато гідних перемоги книжок, тому експертам премії було важко зробити вибір. І лише підрахунок голосів з урахуванням ранжування дав змогу обрати фіналістів.

Переможців премії «Еспресо. Вибір читачів 2019» мають визначити читачі під час третього етапу голосування в бібліотеках по всій Україні.

Теги: