Василь Возняк, волонтер пенітенціарного душпастирства УГКЦ,  режисер документального фільму “Небо над головами”, засновник соціального проекту підтримки неповнолітніх ув’язнених з одноіменною як фільм назвою, випускник Українського католицького університету, розповідає: ««Вершини під ногами» так ми назвали 4-х денний похід, який відбудеться з 18-го по 21 вересня за маршрутом с. Бистриця – гора Велика Сивуля (1836 метрів). У поході візьмуть участь 10 чоловік – 5 хлопців, що колись були ув’язнені у колонії для неповнолітніх і 5 волонтерів, а також керівник групи і священик. «Організовуючий цей похід я ставлю собі за мету показати хлопцям, які колись відбували покарання, що доклавши зусиль можна підкорити вершини і побачити красу. Я хочу щоб цей похід став символом їх ініціації – подією, яка вказує на те, що суспільство приймає колишніх вихованців колонії і повертає їм довіру».

Вартість походу для кожного учасника складає 2000 гривень, що включає трьохразове харчування протягом всіх днів походу і послуги провідника за маршрутом, тому для фінансової підтримки 10-х учасників походу потрібно зібрати 20 000 грн. Організатори заходу просять благодійні пожертви скеровувати на картку Приватбанку 5168 7573 7838 1018 (Возняк Василь). Отримані кошти будуть витрачені на реалізацію події ресоціалізації колишніх ув’язнених «Вершини під ногами». Кошти отримані понад затребувану суму будуть використані для реалізації подій у колоніях для неповнолітніх в межах проекту «Небо над головами».

«Ми взяли на себе відповідальність працювати з «тяжкими» підлітками в тюрмах, але також хочемо підтримувати їх під час перебування на свободі, - розповів Василь Возняк. - У кожного хлопця, який колись потрапив за грати – своя історія, і дуже часто вона є наслідком того, що дитина виховувалась у неблагополучній сім’ї. Однак ми, волонтери, хочемо показати іншу модель життя для хлопців – де цінують гідність кожного, до прощають і просять пробачення, де допомагають і підтримують один одного. І похід у гори це одна з можливостей навчитись цього разом».

Теги: