Автори книги, кандидат філологічних наук, старший науковий працівник Львівського музею Івана Франка («Дім Франка») Соломія Вівчар й азербайджанський історик, релігієзнавець і публіцист Теймур Атаєв ознайомлять присутніх з виданням, розкажуть про особливості робочого процесу над книгою.

Об’єктом дослідження авторів стали такі письменники, як Іво Андрич, Меша Селімович, Момо Капор, Милорад Павич, Мілєнко Єргович, Джевад Карахасан.

Поле єднання цих майстрів слова співавтори книги «Мости взаєморозуміння в балканських літературах» бачать у їх бажанні продемонструвати, наскільки люди між собою схожі, незалежно від національності і віросповідання.

"Адже такі поняття, як щастя, любов, щирість, дружба практично у всіх світових мовах мають однакове значення, наголошують організатори події. - Однак чи не заважаємо ми самі собі на шляху назустріч один одному? Чи не правлять іноді нами штампи, стереотипи або свідома дезінформація з різних сторін? Саме ці й інші моменти намагаються розглянути Т. Атаєв і С. Вівчар, аналізуючи художні твори письменників з південно-східної Європи. Різне віросповідання і національне коріння не завадили авторам книги підійти до розкриття цієї теми з однакових позицій. Мабуть, тому у назві спільної праці фігурує визначення «міст». Йдеться і про ідею, яку вклав знаменитий Іво Андрич у це поняття, і про шлях до загального взаєморозуміння".

Як зазначила у своєму коментарі Соломія Вівчар, автори також планують провести зустріч з відвідувачами «Дому Франка».

Соломія Вівчар — кандидат філологічних наук, старший науковий працівник Львівського музею Івана Франка («Дім Франка»). Авторка дослідження «Українські просвітителі та іслам» (результат наукових розвідок Соломії Вівчар, який підтверджує, що мусульманство ніколи не було чужим українській культурі, а навіть дуже близьким і до нього завжди був інтерес, починаючи з часів Київської Русі і до наших днів). Дослідниця мусульманських мотивів у творчості видатних українських письменників минулого (Пантелеймона Куліша, Тараса Шевченка, Івана Франка, Агатангела Кримського, Михайла Коцюбинського) і сучасності. Бере участь у роботі щорічних Міжнародних літніх шкыл ісламознавства, які організовує і проводить Український Центр ісламознавчих досліджень (УЦІД) за підтримки Всеукраїнської асоціації «Альраід» і Духовного управління мусульман України «Умма». Завдяки її співпраці з ліванським письменником і перекладачем Імадеддіном Раєфом арабомовному читачеві надана можливість зануритися у твори Івана Франка і Лесі Українки.

Теймур Октай огли Атаєв — азербайджанський історик, релігієзнавець і публіцист. Автор 5 книг і близько 1000 статей. Український читач знайомий з книгами Теймура Атаєва «Іслам в Україні: минуле, сучасне, майбутнє» російською мовою і українським перекладом раніше виданого дослідження «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії» (книги видані за сприяння ОС «Всеукраїнська асоціація «Альраід»), «Світсько-релігійний тандем у геополітиці або глобалізаційне місіонерство; історія та сучасність», «Краса та гармонія в ісламі як прояв божественності акту творіння». У своїх дослідженнях він торкається проблем геополітики, історії, релігії, літератури, мистецтва. Учасник кількох Міжнародних літніх шкіл ісламознавства, організованих УЦІД. У 2009 році здійснив хадж до Мекки.

Теги: