На зустрічі також був присутній заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Глава ПЦУ зазначив, що Москва залучає неабиякі ресурси для протидії ПЦУ та процесу її становлення. «Росія виділяє великі кошти для протидії нам, але головний чинник перемоги – це правда, а вона на нашому боці», – сказав митрополит Епіфаній.

Відповідаючи на запитання гості щодо переходу парафій до Православної Церкви України предстоятель підкреслив, що є категоричним прихильником винятково добровільного процесу, який би відповідав законам України. «Ми не зацікавленні залучати когось насильно, це суперечить як християнським цінностям, так і здоровому глузду. Адже зрозуміло, що під примусом нікого до себе не доєднаєш, такий процес не матиме ніякого результату», –  зазначив владика.

«За цей час до нас приєдналося близько шестиста громад, зрозуміло, що насильно це зробити неможливо. Бо громада не може «захопити» храм у самої себе. Ті незначні конфлікти, про які часом повідомляють певні ЗМІ, очевидно є результатом навмисної провокації, задля створення відповідної картинки «гонінь», у чому вельми зацікавлені наші опоненти, – додав митрополит Епіфаній.

Окрім того, сторони торкнулися питання передачі Православній Церкві України приміщення на вулиці Лютеранській, свого часу цю будівлю прагнула отримати й німецька лютеранська громада Києва. Митрополит зазначив, що ПЦУ відкрита до діалогу та готова до пошуку компромісного рішення, яке задовольнило б усіх.

На завершення спілкування предстоятель ПЦУ вручив послу пам’ятні видання та подякував за зустріч.

Теги: