Владика зазначив, що «Українська Православна Церква не заперечує розробки і дослідження в сфері регенеративної медицини в тому випадку, якщо ця галузь медичної науки не порушуватиме християнсько-етичні норми».

«Це значить — в жодному разі не використовувати ембріональні стовбурові клітини, не здійснювати наукових експериментів над ембріонами і все інше, про що було сказано раніше, — пояснив  у своїй доповіді митрополит Філарет. — Усі методи трансплантології і 3D-біопрінтінга схвалюються в тому випадку, якщо вони будуть дійсно допомагати людині, без шкоди для інших людей. У такому контексті Українська Православна Церква не заперечує пошуки нових методів і підходів в регенеративній медицині, щоб таким чином ця галузь науки служила не на шкоду, а на благо людству».

Також голова Синодального відділу УПЦ із питань охорони здоров’я торкнувся теми екстракорпорального запліднення. Владика зауважив, що з приводу цього питання Православна Церква вчить: «До припустимих засобів медичної допомоги може бути віднесене штучне запліднення статевими клітинами чоловіка, оскільки воно не порушує цілісності шлюбного союзу, не відрізняється принципово від природного запліднення й відбувається в контексті шлюбних стосунків».

Він підкреслив, що лише такий метод Церква дозволяє, а всі інші методи штучного запліднення забороняються, включаючи екстракорпоральне запліднення, яке виходить за межі шлюбного союзу.

Нагадаємо, що в минулі роки на адресу трансплантології з боку офіційних представників УПЦ (МП) лунали звинувачення в "антропофагії і канібалізмі", а в в 2018 році в УПЦ (МП) забракували медичну реформу і сімейну політику держави.

Нещодавно міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що готовий бути донором органів.

Теги: