29 вересня 2019 року в Піщанському чоловічому монастирі м. Ізюм Харківської області відбулися освячення нижнього храму УПЦ (МП) на честь святителя Іоасафа Бєлгородського, в с. Карашина Черкаської області — на честь преподобного Іова Почаївського, а 28 вересня у селі Мала Буда Чернівецької області — на честь Всіх Святих.

Також 6 жовтня 2019 року митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив чин освячення храму на честь Покрову Богородиці в м. Яготин на Київщині, митрополит Одеський і Ізмаїльський — чин великого освячення храму святих благовірних князів Петра і Февронії Муромських у с. Лиманка на Одещині, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим — чин освячення накупольних хрестів для храму, що будується, у с. Студениця на Житомирщині, митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн — освячення нового дзвону у Михайлівському храмі смт. Каланчак на Херсонщині, а митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій — освячення оновленого престолу Георгіївського храму в с. Кегичівка на Харківщині.

Цього ж дня, 6 жовтня, на Харківщині предстоятель іншої конфесії — Православної Церкви України — заклав пам’ятну капсулу на місці будівництва майбутньої церкви на честь святителя Миколая Чудотворця у селі Бугаївка Вовчанського району. Опісля митрополит Епіфаній відвідав у Харкові підприємства Торговий дім «Золота миля» та ТОВ «Компанія Балекс». Предстоятель звершив у храмі на честь Святого Духа, який діє на території підприємства, подячний молебень.

УПЦ (МП) та ПЦУ розбудовують і відкривають нові храми на Харківщині, Черкащині, Буковині, Київщині, Одещині, Житомирщині, Донеччині

Перебуваючи на Слобожанщині з першим архіпастирським візитом митрополит Епіфаній 7 жовтня відвідав Військово-юридичний інститут Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. Він поспілкувався з керівництвом, викладачами та курсантами навчального закладу. Владика відзначив церковною нагородою начальника інституту полковника юстиції Сергія Мельника.

Згодом митрополит Епіфаній прибув до Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», де оглянув матеріально-технічну базу навчального закладу, ознайомився з навчальним процесом та практичними заняттями з військовою технікою. Предстоятель у співслужінні єпископа Луганського і Старобільського Афанасія, єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана та єпископа Запорізького і Мелітопольського Фотія звершив молебень у храмі на честь святого Іоана Воїна, що знаходиться на території навчального закладу.

Владика відзначив начальника закладу полковника Олександра Серпухова і заступника начальника інституту з морально-психологічного забезпечення полковника Олександра Сінько церковними нагородами. На завершення свого дводенного перебування на Харківщині Предстоятель помолився разом з єпископатом, духовенством та громадою і заклав пам‘ятну капсулу на місці будівництва храму святого Миколая Чудотворця у місті Валки Харківської області.

Крім того, Епіфаній завітав до Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, де у співслужінні єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана звершив молебень за здоров‘я українських воїнів та відвідав поранених військовослужбовців.

Згодом Предстоятель Православної Церкви України у супроводі єпископа Луганського і Старобільського Афанасія, єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана та єпископа Запорізького і Мелітопольського Фотія відвідав Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. Митрополит Епіфаній поспілкувався з викладачами та курсантами цього військового навчального закладу.

Відповідаючи на запитання владика, зокрема, розповів про розвиткок інституту капеланів в Збройних Силах України, місіонерську роботу ПЦУ, взаємовідносини з іншими релігійними конфесіями, просвітницьку діяльність Церкви у соціальних мережах, ставлення до російської агресії. На завершення спілкування предстоятель нагородив церковними відзнаками начальника університету генерал-майора Олександра Турінського, заступника начальника з морально-психологічного забезпечення Вячеслава Лук‘яненка та засновника і директора музею «Обереги музичної Харківщини» Юрія Щербініна. Після урочистої частини Епіфаній оглянув музейні експозиції навчального закладу.

8 жовтня під час свого архіпастирського візиту в Маріуполь глава ПЦУ звершив освячення храму-каплиці на честь святого архістратига Божого Михаїла на території Головного управління Національної поліції Донецької області. Йому співслужили архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, запрошене та місцеве духовенство. Предстоятель подякував усім причетним до будівництва каплиці і нагородив орденом святителя Миколая Чудотворця начальника ГУНП в Донецькій області генерала поліції третього рангу Миколу Семенишина, орденом святого архістратига Божого Михаїла II ступеня Олега Ягольника, медаллю за жертовність і любов до України диякона Андрія Мойсеєнка та грамотою з відзнакою Алєксєєнка Павла.

8 жовтня предстоятель ПЦУ відвідав музей історії органів внутрішніх справ Донеччини. Експозиція ілюструє роботу поліції у різні часи, починаючи від Київської Русі до сьогодні. Тут відображені усі важливі віхи історії українського народу – голодомор, Друга світова війна, чорнобильська трагедія, участь правоохоронців у міжнародних миротворчих місіях, хронологія російської агресії. Гордістю музею є прапор з Широкіного з підписами його захисників та прапор міліції Донецька, який вивезли з окупованої території оперативники під час смертельно небезпечної спецоперації в 2014 році.

Теги: