«Попри кризові явища в Україні, вірні Української Православної Церкви не припиняють відвідувати Святу Землю, — прокоментував директор Паломницького Центру УПЦ (МП) Володимир Теліженко, — а це означає, що не економічні показники вирішують масштаби паломницьких поїздок, а прагнення паломників молитись на святих місцях. І в цьому бажанні їм ніщо не завадить».

Під час паломництва 27 вересня, в день свята Воздвиження хреста Господнього, за літургією в Храмі біля гробу Господнього в Єрусалимі патріарху Єрусалимському Феофілу ІІІ співслужили ієрархи УПЦ (МП) — митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, єпископ Гостомельський Тихон, вікарій Київської митрополії, єпископ Дубенський Пимен, вікарій Рівненської єпархії та численне духовенство УПЦ (МП). Також участь у богослужінні взяли ієрархи, священники та вірні Сербської, Руської та Елладської Православних Церков. Цього ж дня відбулася зустріч із патріархом Єрусалимським Феофілом ІІІ.

Коли митрополит Лука попросив патріарха Феофіла молитов за предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Онуфрія, той відповів, що він завжди молиться за нього і очолювану ним Церкву. "Також Його Блаженство побажав українській пастві, дивлячись на Хрест Христовий, зміцнюватися у вірі та не впадати у відчай", - пише сайт УПЦ (МП).

Пізніше, 30 вересня, Єрусалимський патріарх прийняв у своїй резиденції співробітників Паломницького центру УПЦ (МП) і побажав їм успіхів у подальшій організації поїздок на Святу Землю.

У ніч з 28 на 29 вересня була звершена нічна літургія в храмі Воскресіння Христового на Гробі Господньому, яку разом з ієрархами Єрусалимської Патріархії, Румунської, Сербської, Грузинської та інших помісних Церков звершили єпископ Гостомельський Тихон та духовенство і тисячі вірян УПЦ (МП).

«Одночасно в Ізраїлі перебували 22 наших групи, — повідомила заступник директора Паломницького центру УПЦ (МП) Неоніла Ворсіна. — Подібна акція була б неможливою без об’єднаних зусиль колективу Паломницького Центру УПЦ і співробітників Руської Духовної Місії в Єрусалимі. Ми подбали як про тематичне наповнення маршрутів, так і про безпеку паломників. Ми привезли з собою з України лікаря, який надавав медичну допомогу паломникам, які цього потребували. На щастя, обійшлося без критичних випадків, які б серйозно загрожували здоров’ю наших прочан».

В одній з паломницьких груп перебувало подружжя Сергія і Тетяни Семенюк. Під час прощі вони скріпили свої стосунки таїнством вінчання у храмі святої Марії Магдалини, що на ділянці Руської духовної місії РПЦ в Магдалі. Його здійснив єпископ Золотоніський Іоанн.

Як зазначив директор Паломницького центру Володимир Теліженко перед початком великого паломництва, цього року групи формувалися з парафій на чолі зі священнослужителями: «Фактично це готові групи, які згуртовані навколо священника, з якими простіше працювати, тому що вони мають пастиря, чують його голос».

Теги: