Анастасія Харченко, співзасновник ініціативи GreenDeen, і Тарик Сархан, завідувач відділу ознайомлення з культурою ісламу Київського ІКЦ, розповіли про акцію.

— Ідея посадити 500 дерев належить хлопцям, що вже займаються цим у рамках ініціативи «Мільйон дерев», — каже Анастасія Харченко. — Головна мета — спільними зусиллями тих, хто долучився, посадити в Україні цілий мільйон дерев! І ми, як мусульмани, співпрацюватимемо з цією ініціативою. Поки що силами активістів київського ісламського культурного центру, а далі, іншааллаг, до нас долучаться й інші організації, прихожани інших мечетей — щоб нас було якнайбільше, і ми досягли цієї мети.

Найближча акція відбудеться 19 жовтня: мусульмани хочуть посадити 300 в'язів, 100 безпухових тополь і 100 катальп уздовж однієї з київських трас.

— І ми потребуємо вашої допомоги, — звернулася Анастасія до небайдужих. Щоб здійснити цей проєкт, треба зібрати гроші на купівлю саджанців. А ще потрібні люди, що прийдуть і допоможуть висадити ці дерева.

Мусульмани-активісти вже запланували посадити верби вздовж річки в місті Ірпінь — що, за словами Анастасії, стануть «насолодою для очей» і забезпечать захист і відновлення самої річки, бо вона обміліла.

Середня ціна одного саджанця — 200 гривень, тож без допомоги одновірців не обійтися. Активісти звертаються не тільки до одновірців, а й до всіх небайдужих співгромадян, послідовників будь-якої релігії.

Теги: