Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, подякувавши наставниці майбутнього духівництва, пише: «Сьогодні нашу мечеть відвідали семінаристи четвертого курсу греко-католицької духовної семінарії. Мав чудове спілкування з майбутніми священниками, показував їм мечеть, розповідав про мусульманське вчення та обряди. Дуже приємне та позитивне враження від спілкування з семінаристами. Дякую професору Людмилі Филипович за чудову ініціативу міжрелігійного діалогу в дії».

Професор Людмила Филипович, своєю чергою, поділилася враженнями від візиту та спілкування з муфтієм: «Ті, хто прийшов сьогодні на зустріч із Саідом Ісмагіловим, були вражені глибиною і широтою його віри, світогляду, відношення до людей, до життя. Муфтій подарував нам світ Ісламу в усій його красі і неповторності. Дякуємо, дорогий Саіде, за блискучу, взірцеву лекцію з мусульманської історії, богослов’я, етики, культу; за бажання і вміння ділитися своїми знаннями, за приязність до майбутніх греко-католицьких священників з КТДС, за щирі відповіді на непрості запитання!».

У київському ІКЦ вже бували студенти Киево-Могилянської академії (НаУКМА), Київського національного університету ім. Т. Шевченка, зокрема студенти-арабісти історичного факультету, Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ, Українського адвентистського теологічного інституту, Національного педагогічного університету ім. М Драгоманова; тут збагатилися знаннями й студенти Київської православної духовної академії ПЦУ, Київського університету ім. Б. Грінченка, студенти-першокурсники факультету права Таврійського національного університету імені В. Вернадського та багато інших.

Відвідують студенти не тільки ІКЦ Києва. До запорізького ІКЦ приходили студенти-медики; Львівський ІКЦ ім. Мухаммада Асада відвідували студенти ЛНУ ім. І. Франка тощо.

До того ж і шейх Саід завжди відгукується на запрошення українських вишів прочитати лекції з ісламознавства безпосередньо в закладах та відкрити урочистості, наприклад, з нагоди посвяти в студенти.

Теги: