Свято-Миколаївська церква зведена в Городищі 1763 року, складалася з чотиригранного бабинця, восьмигранної зали і шестигранного вівтаря. До речі, споруду побудовали без жодного цвяха. Під вагою багатовікової історії церква опинилася на межі повної руйнації. Зберегти унікальну споруду самим віруючим було не під силу – надто дорого коштувала реставрація. Писали листи до заможних земляків, зверталися до влади, але справа так і не зрушила з місця. Натомість активісти розчистили територію біля церкви від бур’янів та чагарників.

Незабаром селом покотилися чутки, що церкву хочуть розібрати і перевезти до Національного музею народної архітектури та побуту. Хтось цю звістку сприйняв позитивно. Більшість прихожани стали стіною на захист церкви – нікуди і нікому не віддавати. Збиралися городищенці не один раз, обговорювали ситуацію, голосували, писали листи з вимогою не забирати у них церкву.

Крапку у цій затяжній історії поставили 2016 року – храм розібрали і повезли до Пирогова. У Городищі залишився тільки фундамент.

У липні цього року батьківщину свого батька Олексія Довгого відвідали його сини Тарас і Вячеслав.

– Вони побували у Свято-Михайлівській церкві, де я служу, – розповідає священик храму отець Павло. – Подивилися ікони, які дісталися від Миколаївської церкви. Розповіли, що реставрація городищенського храму триває і запросили жителів села приїхати в Пирогів.

Для городищан організували екскурсію по Національному музею народної архітектури та побуту. Показали й рідну церкву.

– Побували ми в ній, – каже отець Павло, – стіни стоять ті, що й в Городищі, а ззовні оздобили сучасними матеріалами. Відновлюють фрески, іконостасу ще нема, але реставрація триває. Коли все завершать, городищенський храм прийме освячення і в ньому проводитимуть богослужіння.

Теги: