10 жовтня глава ПЦУ митрополит Епіфаній здійснив архіпастирський візит до Черкаської єпархії, де нагородив ветеранів ООС, діючих військовослужбовців, рятівників медалями «За жертовність та любов до України» і звершив освячення храму і літургію, за якою молилися, зокрема, міський голова міста Черкаси Анатолій Бондаренко, депутат Черкаської обласної ради Михайло Мушієк, голова Черкаської районної ради Олексій Собко, депутат Черкаської обласної ради Анатолій Яріш, начальник управління містобудування та архітектури Черкаської обласної державної адміністрації Василь Дмитренко та численні парафіяни.

11 жовтня на запрошення командира військової частини А1559 підполковника Петра Майструка єпископ Одеський і Балтський Павло, ієрарх ПЦУ, звершив освячення храму-каплиці на честь святого Георгія (Юрія) Переможця, яка збудована на території части у місті Балта Одеської області. Від єпархії медалями «За жертовність та любов до України», благословенними грамотами і подяками були відзначенні активні фундатори та благодійники храму. Біля новоосвяченого храму єпископ Павло спільно із духовенством відслужив заупокійну літію за загиблим воїном цієї військової частини, 19-літнім Віталієм Порфирієвим, який загинув у 2015 році під Дебальцевим та за всіх воїнів, які віддали своє життя за Україну. Після літії керуючий єпархією висловив своє співчуття матері загиблого воїна.

13 жовтня митрополит Епіфаній на Рівненщині, в м. Вараш, звершив освячення новозбудованого Покровського храму, очолив в ньому першу літургію та нагородив представників духовенства і меценатів. Предстоятель торкнувся питання визнання автокефального статусу Церкви: «Ми поступово, крок за кроком, динамічно розвиваємось, утверджуємось і отримуємо визнання з боку інших помісних Православних Церков. На жаль, наш сусід, супротивник, який хоче нас поневолити не тільки фізично, але й духовно, багато докладає зусиль для того, щоби інші наші співбрати з помісних Церков не визнавали проголошений Вселенським Патріархом акт. Проте вчора ми з вами сподобалися доброї новини – про визнання з боку Елладської Православної Церкви, яка долучилася до того визначного акту проголошення нашої духовної незалежності. Ми впевнені і переконані, що всі православні народи і всі помісні Православні Церкви визнають наш автокефальний статус. І наш супротивник – агресор все, що робить супроти, – все для нас стається на користь, бо всі знають, що де існує правда, там є Бог і там завжди буває перемога. Ми в це віримо і надалі будемо покладати нашу надію на Бога».

Цими ж днями в УПЦ (МП) також освячено нові храми. Зокрема, 8 жовтня, з благословення митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря, єпископ Ялтинський Нестор, вікарій Сімферопольської і Кримської єпархії звершив чин освячення храму святої рівноапостольної Марії Магдалини в м. Сімферополі та літургію в новоосвяченому храмі.

8 жовтня, з благословення митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, єпископ Ладижинський Сергій, вікарій Тульчинської єпархії здійснив освячення новозбудованого храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці в м. Ладижин.

9 жовтня 2019 року митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука звершив чин освячення новоспорудженого храму на честь свт. Анатолія в смт. Тернувате Запорізької області, 8 жовтня єпископ Ладижинський Сергій, вікарій Тульчинської єпархії здійснив освячення новозбудованого храму на честь Успіння Богородиці в м. Ладижин Вінницької області, а єпископ Ялтинський Нестор, вікарій Сімферопольської і Кримської єпархії освятив храм святої Марії Магдалини в м. Сімферополі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-служби єпархій.

9 жовтня митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука звершив чин освячення новозведеного храму на честь свт. Анатолія, після чого — літургію в Іоанно-Богословському монастирі в смт. Тернувате Запорізької області.

13 жовтня митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел звершив чин освячення новозбудованого храму на честь вмч. Георгія Побідоносця та чин закладки нового храму на честь свт. Миколая на території храмового комплексу Преображення Господнього в м. Чорноморськ.

14 жовтня, на свято Покрову Пресвятої Богородиці, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин звершив освячення храму Всіх преподобних отців Києво-Печерських у с. Пилипчі Білоцерківської єпархії, а митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив освячення храму в с. Бобрик Полтавської єпархії.

Крім того, 11 жовтня митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, теж ієрарх УПЦ (МП), звершив закладку каменю на початок будівництва нового храму на честь Всіх святих в с. Заволока на Буковині.

Теги: