Режисер фільму «Де ти, Адам?» Олександр Запорощенко, для якого ця робота була дебютною, перед залом подякував Богородиці, присутність і допомогу якої, за його словами, не раз відчував на Афоні. Вікарій Київської єпархії УПЦ (МП) архієпископ Обухівський Іона (Черепанов) зазначив, що знав ігумена понад 10 років і був подібний до подвижників, про які читає в аскетичній літературі. Отець Гавриїл, насельник монастиря Дохіар і помічник ігумена, який прожив поруч з ним 58 років, зі сцени київського Будинку кіно сказав, що «всі, хто працював над цим фільмом, – ви дійсно розповіли про духовний світ нашого старця!».

Як зазначив продюсер фільму протодиякон Олександр Плиска, творці фільму планують показати його в українських кінотеатрах і організувати телепрем’єру, і лише після цього фільм буде опублікований в мережі.

Всього у рамках фестивалю «Покров» було показано 68 фільмів з 11 країн.

1-у премію в номінації «Ігрове кіно» присудили художній драмі «З дна вершини» режисерів Яни Поляруш, Тамари Цоцорія, Костянтина Кутуєва. 2 місце — фільму «Варавва» (реж. Євген Ємелін, Росія, 2018 г.). Кращим короткометражним ігровим фільмом журі визнало роботу режисера Віктора Стеганцова «Живе слово із Маруди». У номінації «Документальне кіно» перемогла стрічка «Вирватися. Історія кохання» режисера Ольги Аверкієвої. Кращим анімаційним фільмом визнано роботу режисера Якова Попова «Престол Святого Сави». Приз глядацьких симпатій вручили Степану Яремі, режисерові фільму «А жінка у світ приходить для любові…».

Теги: