Після богослужіння митрополит Іоан відзначив воїнів грамотами.

Також 14 жовтня 2019 року у Харкові відбулися урочистості з нагоди Дня Захисника України, на яких разом з українськими військовими, ветеранами АТО і ООС, родинами загиблих героїв, волонтерами й представниками громадськості, силових структур та місцевої влади участь у заходах взяли також Харківські архієреї Православної Церкви України.

На площі Захисників України в цей день було відкрито монумент воїнам АТО. Ієрархи ПЦУ єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан та архієпископ Харківський і Ізюмський Афанасій відслужили панахиду за загиблими учасниками операції та освятили пам’ятник.

А 15 жовтня 2019 року митрополит Вінницький і Барський Симеон благословив черговий гуманітарний вантаж, який найближчими днями буде відправлений з Вінниці в зону проведення ООС. В чотирьох мікроавтобусах знаходиться 10 тон продуктів, засобів особистої гігієни, будматеріалів, автозапчастин, побутових приладів. До збору допомоги активно долучилися працівники Вінницької міської ради та «Муніципальної варти», підприємці, вчителі, учні шкіл, волонтери. Традиційно свою лепту у загальну добру справу додала Вінницько-Барська єпархія Православної Церкви України. Цього разу на кошти єпархії було придбано 35 відер оселедців, які будуть доставлені в усі з майже тридцяти об’єктів, що заплановані у маршруті. Це, насамперед, позиції українського війська, дитячі будинки, інші соціальні заклади.

Перед відправкою вантажу митрополит Симеон звершив молебень за українське військо, також митрополит Симеон підписав та передав волонтерам прапор України, який буде встановлено в селищі Піски на Донеччині, біля пам’ятного хреста на місці загибелі танкового екіпажу, членами якого були вінничани, які ціною власного життя захищали «кіборгів» у аеропорту Донецька. На прапорі Владика написав: «Благослови, Боже наших воїнів-захисників і подай мир нашій Україні!».

Теги: