Розгляд цього питання ініціювали глави всіх християнських церков міста. Їхнє спільне звернення до депутатів зачитав з трибуни Олександр Третяк, ректор Рівненської духовної семінарії християн віри євангельської. Причиною такої громадської ініціативи стала небезпечна, на переконання релігійних діячів, реклама Хелловіну одним із торгових центрів Рівного.

Олександр Третяк зазначив: "На рекламних площинах міста – зображення дівчини із порізаними венами на зап’ястях рук та закривавлене в крові обличчя. Вважаємо, що дана реклама порушує Закон України «Про рекламу». Зокрема статті 7, 8 та 20. Як представники різних церковних інституцій нашого міста, вважаємо, що така реклама наносить шкоду для мешканців нашого міста, зокрема дітей та молоді, адже це, по суті – пряма пропаганда суїциду та насилля. В українській культурі є чимало хороших свят, підтримка яких була би більш доречною".

Зрештою, він закликав депутатів зобов’язати суб’єктів господарювання, які розповсюджують таку рекламу, вжити заходів для приведення її у відповідність до законодавства. Крім того – заборонити відзначення цього свята в системі закладів освіти Рівного, а також створити комісію для контролю за дотримання норм законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

Після перерви у міській раді виникла дискусія щодо законності такої реклами. У підсумку міська рада рекомендувала заборонити рекламу Хелловіну, оскільки його святкування “передбачає перевтілення у всякого роду нечисть: вампірів, духів, смерть, привидів тощо, що здійснює негативний вплив на духовно-моральний вплив суспільства, а в першу чергу – на дітей і молодь”.

Рішення депутатів Рівного сформульовано таким чином: "Рекомендувати заборонити пропаганду Хелловіну в місті Рівне, в тому числі зовнішню рекламу та відзначення будь-яких заходів в закладах освіти і культури комунальної власності".

За це рішення проголосувало 26 депутатів міської ради, не голосувало двоє обранців. Це рішення спрямують суб’єктам господарювання, до яких є претензії.

Напередодні представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій застерегли, особливо керівників закладів освіти, вчителів і батьків, від впровадження святкування Хелловіну, як духовно небезпечної та чужої для України традиції.

Теги: