П’ятидесятницька церква у селі Куликові, що в Жовківському районі Львівської області, утворилася кілька років тому. До того часу віряни відвідували зібрання у різних населених пунктах: хтось  їздив до Львова (це за 16 км від селища), хтось відвідував громади у сусідніх населених пунктах Сулимові, Мацошині, Жовкві, Яричеві

На початку члени новоствореної куликівської  громади збиралися по хатах. Зібрання росло і незабаром постало питання про  необхідність придбання дому молитви. Для нього обрали недобудованій приватний будинок, який і придбали у 2018 році. Розбудова обійшлася церкві та благодійникам майже вдвічі дорожче ніж саме приміщення.

10 листопада 2019 року у Куликові святкували відкриття нового молитовного дому. Привітати місцеву церкву прийшли віряни церков ХВЄ з навколишніх населених пунктів. Привітати вірян приїхав старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко. Він щиро подякував місцевому служителю, підприємцю Ігорю Сороці, який взяв на себе відповідальність служити куликівській громаді та курував реконструкцію цього дому молитви, що тривала майже цілий рік.

«Ми вдячні Богові за усіх людей, які матеріально і духовно підтримували куликівську церкву в цей період, – каже  Михайло Паночко. – Це українські підприємці та наші знайомі, родичі з-за кордону. Один з них Ігор Дзюб, виходець з цієї місцевості, нині живе у США. Він закупив для нового Дому молитви усю музичну та звукову апаратуру, а також за власний кошт і власноручно постелив карпет (покриття на підлогу)».

Під час урочистості співав львівський чоловічий хор із церкви ХВЄ. Особливою радістю для всіх стало те, що на заклик до покаяння вийшло семеро мешканців села.


17 жовтня в церковній громаді с. Панталія Дубенського району також відбулося освячення дому молитви, а також свято подяки Богові за врожай. На святі були присутні єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, заступник ст. пресвітера Рівненського обласного об’єднання Степан Євтушенко, служителі району, а також представники влади.

П’ятидесятники відкрили нові дома молитви на Львівщині та Рівненщині

Впродовж багатьох років церква характеризувалась великою кількістю молоді. 25 червня 2018 року розпочалося будівництво молитовного будинку. За півтора року дім був побудований. Такого швидкого ефекту в завершенні будівництва вдалося досягти через активних та жертвенних людей, які постійно звершували різні роботи.

Зі словом привітання до громади звернулися представники органів влади: в.о. голови Дубенської районної державної адміністрації Володимир Іщук, екс-голова Юрій Парфенюк та голова Привільненської ОТГ Юрій Момотюк. Від себе в якості подарунку вони вручили громаді картину. Було звершено молитву благословіння за владу та Україну. Опісля служителі кожному з них подарували книгу з історії п’ятидесятницького руху, що має назву «В стовпі вогню та хмарі диму: з історії п’ятидесятницької Церкви».

Теги: