Під час урочистостей було нагороджено та вшановано тих, хто найбільше сприяв громадянському суспільству, національним культурам та міжкультурному діалогу. Захід пройшов у головній залі Академії наук Литовської Республіки у Вільнюсі.

Подячним листом від прем’єр-міністра Литви Сальвіуса Скверняліуса було нагороджено настоятеля василіанського монастиря та храму Пресвятої Трійці УГКЦ у Вільнюсі  о. Вінкентія Пелиха. «Я щиро вітаю вас з Міжнародним днем толерантності і вдячний вам за вашу підтримку та активну співпрацю з українською громадою у культурному та релігійному житті, за ваші громадянські ініціативи. Бажаю вам натхнення та успіхів у збереженні важливих традицій та звичаїв для наступних поколінь», – зазначив прем’єр-міністр Литви.

У заході взяли участь канцлер уряду Литовської Республіки Альгірдас Стончятіс, радник канцлера ЛР з питань державного управління та соціальної політики Діана Варнайте, директор Департаменту національних меншин при Уряді Литовської Республіки Віда Монтвідайте, голова української громади у Вільнюсі Наталя Шертвітєнє, представник Посольства України в ЛР Дмитро Серов, представники української, литовської громадськості та представники національних меншин Литви.

Подяки прем’єр-міністра Литовської Республіки, нагороди Департаменту національних меншин, пам’ятні подарунки, ювілейні медалі були вручені представникам національних меншин Литви, журналістам, науковцям, освітянам та громадським діячам, що розвивають міжкультурний діалог.

Теги: