Як розповідає Нафіса Гозієва в інтерв’ю вінницькому інтернет-проєкту Vin-people, її бабуся — вінничанка, яка вийшла заміж за киргиза і поїхала з чоловіком на його батьківщину. Там народила доньку, яка теж вийшла заміж за місцевого жителя і народила двох донечок. Родина часто відвідувала Україну, а коли Нафісі виповнилося 11 років, — остаточно повернулися до Вінниці. Дівчину виховували у мусульманській родині за звичаями ісламу.

Уперше хустину дівчина одягнула у 15 років, коли йшла до дев’ятого класу першого вересня. «Батько був дуже суворим і релігійним, мама ж — навпаки, тому на відміну від інших мусульман, нам із сестрою багато дозволяли, — згадує дизайнерка. — Наприклад, носити хіджаб я почала лише у 15 років, але це було моє рішення».

«Я була дуже здивована реакцією однокласників і вчителів школи, яку відвідувала, адже вони підтримували мій вибір, — продовжує Нафіса. — Був навіть такий момент, коли вчителі думали, що мене змушують його одягати і навіть намагалися «допомогти» — викликали до школи маму, але вона їм пояснила, що це моє бажання і мій вибір, тому після цього підтримки у школі побільшало».

Дівчина завжди мріяла створювати одяг власноруч і навіть з 14 років пробувала шити для себе. Нафіса гарно малює, тому вступила до коледжу і протягом трьох років навчалася конструюванню одягу.

Зараз майстриня має клієнтів з таких країн як Фінляндія, Кенія, Сомалі, Нігерія, Об’єднані Арабські Емірати, Кувейт, Йорданія, Палестина, Австрія, Киргизстан, США.

Але були в її житті і важкі моменти. «У мене вже було досить багато клієнтів, коли я почала працювати у маленькому ательє. Але я поїхала до Киргизстану, вийшла заміж, завагітніла». Через деякий після розлучення з чоловіком жінка вирішила повернутися до Вінниці. «Важко було починати все спочатку, до того ж з дитиною, — розповідає Нафіса. — Але потроху люди почали повертатися, з’явилося багато нових клієнтів і, дякуючи Богові, зараз є досить багато замовлень».

Нафіса шиє переважно європейський одяг, але має дуже багато клієнтів саме серед іноземців, які навчаються у вінницьких університетах. «Здебільшого, мої клієнти — іноземці, — зазначає дизайнерка. — Дівчата, які живуть в Україні, обирають одяг, більш наближений до європейського, але такий, що не суперечить релігійним канонам».

Нафіса виготовляє одяг за зразками, які пропонують клієнтки, але любить одягати дівчат у свої авторські роботи. За словами майстрині, постійні клієнтки довіряють її смаку, тому озвучують свої побажання, а вона створює одяг за їхніми мірками. Як правило, процес пошиття сукні триває від двох до п’яти годин, за умови, що це прості варіанти суконь. Як зауважує Нафіса, на створення костюмів чи вечірніх суконь потрібно значно більше часу, адже лише на примірки може знадобитися день. Дизайнерка дуже любить міксувати різні стилі в одязі і планує наступного року презентувати вінничанам свою незвичайну колекцію.

Теги: