"Чи є загрозою біометричний паспорт? Навколо цього питання точаться суперечки серед представників різних конфесій. Чим тільки не залякують людей – втратою приватності, «відреченням від Господа», «печаткою антихриста». І все це – начебто від імені Церкви. Втім, насправді Православна Церква України не засуджує використання вірянами біометричних паспортів, адже вони є лише одним із проявів наукового і технологічного прогресу. Жодного релігійного підґрунтя у біометричного паспорту немає", - йдеться у дописі на сторінці Православної Церкви України у Фейсбуці за 18 листопада.

У дописі наголошується, що сучасні технології стали невід’ємною частиною людини. "Врешті-решт, збір біометричної інформації використовується на благо, бо робить наше життя у суспільстві безпечнішим: вона допомагає швидко встановити особу і допомогти їй, якщо виникне така потреба, або ж затримати особу, якщо вона порушила закон. Тобто щирій віруючій людині, якій немає чого приховувати, яка живе законослухняно, боятися нічого", - зазначається на сторінці ПЦУ.

"Те, що з Писання відоме, як «печать антихриста», може бути прийнятим лише за усвідомленим вибором людини, яка відречеться від Бога. Таємно, через технології, без відома самої особи ніхто не зможе зробити віруючого християнина слугою диявола", - наголошує ПЦУ й нагадує, що насправді головна боротьба для людини – це війна з гріхом, пристрастями і спокусами.

"Бог дає нам безліч можливостей і засобів пізнання світу, і біометричні паспорти – лише один із них. Вони не здатні віддалити чи наблизити нас до Господа, зробити більшим чи меншим християнином, поставити на нас «печать антихриста». Тож, не зважайте на безпідставні забобони чи обмеження і не бійтеся користуватися благами прогресу", - підсумовує ПЦУ.

Слід зазначити, що протягом останніх років Синод УПЦ (МП) і голова Богословсько-канонічної комісії цієї конфесії митрополит Августин (Маркевич) наполягали, що УПЦ (МП) "не тільки не давала благословення на їх [ідентифікаторів особистості] прийняття, але і застерігала суспільство щодо ризиків їх впровадження, попереджала про можливість перетворення в майбутньому даного ідентифікатора в апокаліптичний знак, описаний в Одкровенні Апостола Іоанна Богослова, який називається «зображенням антихриста»". УПЦ (МП) регулярно закликає українську владу надати вірянам можливість користуватися лише паперовими документами.

Теги: