Гості розповіли митрополиту про особливості функціонування центру для дітей з особливими потребами, а також про складнощі, які при цьому виникають. Владика підкреслив важливість справи виховання особливих дітей, якою займаються співробітники центру та зазначив, що Православна Церква України готова сприяти такій місії.

Було попередньо погоджено, що незабаром предстоятель ПЦУ завітає до цього осередку соціальної адаптації дітей з особливими потребами.

На зустрічі також був присутній заступник голови Управління соціального служіння та благодійності протоієрей Сергій Дмитрієв.


Також нещодавно із благословення архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ Ігоря Возьняка відбулася перша робоча зустріч директора місії «Центр душпастирства осіб з вадами слуху «Надія» о. Михайла Фенканіна з відповідальною за допомогу у Східній Європі, зокрема Україні, від організації «Kirche in Not» (Церква в потребі) Магдою Качмарик.

ПЦУ готова сприяти соціальній адаптації дітей з особливими потребами, а УГКЦ запроваджує програми для осіб з вадами слуху

Отець Михайло Фенканін – директор Центру «Надія», представив програму діяльності та розвитку організації на три наступні роки, зокрема детальний, структурований план запланованих заходів на період з вересня 2019 по грудень 2020 років. Діяльність та розвиток Центру «Надія» передбачає розпрацювання та реалізацію низки програм. Зокрема, це інформаційна програма, що передбачає поширення інформації в деканатах Львівської архиєпархії та єпархіях Львівської митрополії про діяльність Центру з метою запрошення осіб із вадами слуху до участі в літургійному житті та залучення до пасторальної праці.

Діють також літургійна та пасторальна програми. Академічна програма передбачає вивчення мови жестів священнослужителями, семінаристами та богопосвяченими особами; вивчення мови жестів працівниками державних структур; тренінги для нечуючих осіб та їхніх родин. Є програма дозвілля, у якій планується організація діяльності для дітей з вадами слуху, проведення таборів, реколекцій, родинних вікендів та пізнавально-навчальних поїздок.

Сприяння організації «Kirche in Not» дозволить капеланам місії «Душпастирство осіб з вадами слуху «Надія» плідно послужити глухим людям.

28 листопада в приміщенні Центру душпастирства Вроцлавської архиєдієцезії (м. Вроцлав) відбулася робоча зустріч з отцем Томашем Філіновичем, який є капеланом для осіб з вадами слуху та співзасновником фундації «Fonis». Учасники зустрічі виявлили бажання реалізації спільних заходів та проєктів. Також домовлено розробити спільну програму з обміну досвідом та партнерської діяльності в рамках співпраці між містами-побратимами Львовом та Вроцлавом.

Теги: