У річній нараді адвентистських церков взяли участь представники керівництва адвентистської церкви в Україні — керівник уніонної конференції Станіслав Носов, та Леонід Рутковський, керівник відділу суботньої школи та адвентистської місії в Україні.

Станіслав Носов на прикладі євангельської історії про зустріч Ісуса і самарянки проілюстрував принципи взаємодії церкви та суспільства, а також можливості говорити біблійну істину так, щоб вона торкалась сердець.

Керівник церкви в Україні також розповів про річну нараду всесвітньої церкви та про місію, яку здійснюють у різних країнах. Зокрема представники церкви з України мали можливість цього року бути в Індії та здійснювали там євангельське служіння.

Леонід Рутковський ознайомив присутніх з планами служіння у 2020 році. Це, зокрема, служіння через участь у проекту обміну книгами «Bookcrossing» (англ. «книги, які переходять з місця на місце»). Цей проект буде детально представлено у громадах.

Було також зазначено, що служіння суботньої школи — це гарний засіб пізнання Бога, турботи про відвідувачів та членів церкви та здійснення місії.

Ще одна ініциатива служіння, це молитовний проект «Молитва 365», який буде здійснюватися за допомогою месенджерів та соцмереж, та має на меті молитовну підтримку та поширення Слова Божого, зокрема, обітниць Господа у Біблії.

Також керівник відділу суботньої школи представив дослідження всесвітньої адвентистської церкви, яке допомогло виявити характеристики громад, що зростають.

Керівник церкви в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Харківській областях Лев Вертило звернув увагу на приклад Соломона, який на перше місце поставив бажання отримати мудрість Господа для будь-яких рішень. Лев Вертило також зробив доповідь щодо служіння за минулий рік та розповів про євангельські ініціативи, які церква здійснює на цій території. Більш детально картину служіння йому допомогли представити пастори, відповідальні за служіння в адміністративних районах, в які об’єднана територія цих п’яти областей.

Виконавчий секретар церкви в Східно-дніпровському регіоні Віталій Бегас ознайомив присутніх зі статистикою адвентистської церкви у світі, а також з даними щодо церковного членства в Україні та на території служіння в п’яти зазначених вище областях.

Помічник керівника Олександр Слюсарський представив присутнім звіт щодо фінансової діяльності та проект розвитку організації на наступний рік.

Крім цього керівники відділів, відповідальні за різноманітні напрямки служіння, розповіли плани роботи відділів на наступний рік.

Гостями наради були також служителі-ветерани, які протягом усього життя здійснювали служіння — Степан Степанович Дрозд, Даниіл Романович Буз та Ростислав Миколайович Волкославський. Кожен з них розповів про свій досвід в служінні, а Ростислав Волкославський зробив доповідь на тему сучасних процесів екуменізму та позиції адвентистської церкви з цього питання.

Наступна нарада відбудеться у червні 2020 року.

Цими ж днями українські баптисти готують різдвяні проєкти у країнах Африки і Південно-Східної Азії. Торік українські місіонери комітету зовнішньої місії ВСЦ ЄХБ здійснили два різдвяні проєкти – «Різдвяна курка» та «Різдвяний подарунок сміттяреві». Під час проєктів сироти і вдови не просто отримали допомогу, але й почули про народження Ісуса Христа, деякі з них покаялись. Цьогоріч комітет зовнішньої місії продовжує впроваджувати різдвяні проєкти у різних частинах світу, зокрема у Камбоджі, Єгипті та Уганді.

Мета проєкту «Різдво у джунглях» – донести суть Різдва і Євангеліє дітям та дорослим, які живуть у джунглях Камбоджі. Місіонер Євген Євва доносить Євангеліє у віддалених регіонах через лялькове служіння. Люди живуть там надзвичайно бідно. Тому кожен охочий може допомогти, пожертвувавши 50 грн на шкільний подарунок одній дитині. У планах місіонера охопити 500 дітей.

Сільські жителі Камбоджі не дарують дітям найпростіших подарунків через те, що у них просто немає грошей на це. Цей проєкт не тільки доносить суть Різдва до дітей і дорослих, які жодного разу не чули про Христа, але й дарує їм відчуття свята.

Проєкт «Подарунок для вдів і людям з інвалідністю». Жінка-вдова в мусульманському Єгипті не захищена. Після того, як її чоловік помирає, вона залишається без засобів існування. Тому вдови одягають чорний одяг і носять його до останніх днів свого життя. А якщо у жінки ще й до п’яти неповнолітніх дітей, то їм доводиться дуже важко. Українська місіонерка планує відвідати 35 вдів і 15 сімей, де проживають діти з інвалідністю у місті сміттярів. Вартість одного продуктового набору становить 240 грн.

Проєкт «Моє щасливе Різдво». Місіонери Галина і Тая звершують служіння в Уганді у місті Бвеяле. Це місто розташоване поблизу кордону з Південним Суданом, де відбуваються військові дії і люди вимушені втікати до сусідньої країни Уганди. Тому команда місіонерів планує провести різдвяний захід для дітей-сиріт і біженців. Частина з цих дітей – мусульмани. І тому для них хочуть донести Євангеліє. Вартість одного подарункового пакету становить 80 гривень. Місіонери хочуть зробити подарунки для 180 дітей.

«Давайте зробимо це Різдво щасливим для цих людей, подарувавши недорогий продуктовий набір, який вони не в змозі собі дозволити! У платежі має бути  зазначено – Камбоджа, Єгипет, або ж Уганда. Нашою цінністю є те, щоб люди отримали спасіння через Ісуса Христа», – розповідає Роман Дячук, адміністратор комітету зовнішня місія.

Лише з 1 грудня по 21 грудня триває збір коштів на різдвяні проєкти.

23 грудня відбудеться пересилка коштів місіонерам. З 12 по 19 січня  пройде загальний звіт проєктів.

НОМЕР КАРТКИ ПРИВАТ БАНК
5169 3324 0710 4572
ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ:
КАМБОДЖА, ЄГИПЕТ АБО УГАНДА
РАХУНОК ВСЦ ЄХБ
Воїнова Людмила Петрівна, головний бухгалтер ВСЦ ЄХБ

Контакти: kzmroman@gmail.com, +380959289075

Теги: