76 парламентарів обурило, що всупереч вимогам законодавства МОН ініціювало перегляд рішення про надання схвального грифу програмі «Основи сім’ї», яка викладається факультативно та розрахована для учнів 10-11 класів. Підставою для цього стала громадська антидискримінаційна експертиза, яка, як наголошують представники Церков і релігійних організацій, не передбачена освітнім законодавством для необов’язкових предметів, що викладаються на вибір.

Народні депутати України нагадали міністру Ганні Новосад, що в рекомендаціях кількох парламентських слухань визначена необхідність запровадження просвітницьких програм у навчальних закладах, спрямованих на підготовку молоді до подружнього життя та формування відповідального батьківства.

Раніше на захист цієї програми виступили церкви різних конфесій, окремі приватні навчальні заклади, вчителі та батьківська громадськість.

4 грудня Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запропонувала президенту України скасувати "ідеологічно заангажовану" антидискримінаційну експертизу підручників і освітніх програм у МОН України. Напередодні зустрічі з президентом релігійні діячі та віруючі з різних регіонів спрямували до керівництва парламенту звернення з проханням доопрацювати законопроект № 0931, щоби боротьба з дискримінацією не призвела до утисків конституційних прав громадян на свободу совісті та вираження поглядів.

Теги: