До особового складу військового шпиталю зі словами привітання звернувся голова Департаменту військово-медичного управління генерал-майор Ігор Хоменко та начальник центру генерал-майор Анатолій Казмірчук. Військовий капелан ПЦУ протоієрей Олег Скнар також поздоровив з професійним святом військових лікарів та присутніх на заході курсантів Військово-медичної академії МО України.

Головною подією заходу стало вручення державних нагород військовим лікарям та медсестрам, які несуть свій бойовий послух в операційних та реанімаціях, і відкриття пам‘ятного знаку «Обличчя війни», присвяченого військовослужбовцям медичної служби, які загинули, рятуючи життя захисників України в районі проведення бойових дій.

– Військові медики з перших днів війни з гідністю виконують обов’язок з надання медичної допомоги нашим пораненим воїнам, інколи ризикуючи і власним життям. 65 медпрацівників загинули, виконуючи обов’язки на війні, – наголосив генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко.

Пам‘ятний знак «Обличчя війни» відкрито і освячено у Київському військовому шпиталі

Після вшанування героїв хвилиною мовчання капелан шпиталю протоієрей Олег Скнар запропонував присутнім помолитись за загиблих медиків і окропив пам’ятник святою водою. Відкрити меморіал «Обличчя війни» випала честь авторам-ініціаторам його створення – очільнику автомобільної служби капітану Юрію Сліпчуку і ветерану АТО Ігору Сімутіну.

– Завдяки спільним зусиллям нашого колективу та значної підтримки керівництва центру з’явився цей образ – бойового, розстріляного санітарного авто УАЗ-3962, прославленого під назвою «Таблетка». На її борту, під ворожими обстрілами, перебували відважні водії та лікарі, які з усіх сил рятували наших воїнів. На твердому граніті викарбувані імена героїв сучасності, які склали голови за Україну, і яких ми завжди пам’ятатимемо! – зауважив капітан Юрій Сліпчук.

Теги: