Мета Форуму — сформувати мережу небайдужих до підтримки та реалізації проєктів та програм для дітей-сиріт, дітей з родин у складних життєвих обставинах. Організатори хочуть представити успішні приклади експертів щодо втілення реформи ДІ, профілактики соціального сирітства, надання соціальних послуг у громадах та забезпечення альтернативних форм опіки.

«Це вже буде восьмий форум, який має на меті створити мережу організацій, що працюють із сім’ями та дітьми для збереження біологічних сімей для дітей. Також цей форум відбуватиметься в рамках реформи деінституціалізації, яка покликана зберігати сім’ю і трансформувати інституції, інтернати, дитячі будинки в послуги для сімей та дітей. А також — реформи соціального служіння в церкві. Тому захід об’єднає громадськість, релігійні організації, державні структури для того, щоб збудувати інтегровану систему соціальних послуг у громаді, щоб усі, хто має певний ресурс, були долучені до підтримки сімей та дітей у громаді. Через такі форуми ми намагаємося говорити про підтримку дітей та сімей, як це потрібно робити правильно», — розповіла Маріанна Білик, керівниця Соціального відділу БО «Львівська освітня фундація».

Форум транслюватимуть онлайн на сторінці Львівської освітньої фундації у мережі Фейсбук.

«Хочемо сформувати мережу — є понад двісті організацій, кожна з яких працює над тим, щоби допомогти сім’ям зберегти у них дітей, працювати на профілактику соціального сирітства, а також допомагати тим дітям, які вже є сиротами або позбавленими батьківського піклування. Учасники знайомляться між собою і діляться досвідом. Тому хочемо представити успішні кейси. Спікери будуть зі всієї України: це і Волинь, і Київ, і Дніпро, і Крихівці. Понад сто п’ятдесят учасників — це і релігійні, і громадські, і благодійні організації, представники державних структур», — зазначила Анна Решетник, керівниця проєктів та програм БО «Львівська освітня фундація», регіональна експертка з реформи деінституціалізації.

Із її слів, форум має три блоки: соціальні послуги в громаді; профілактика соціального сирітства; інтеграції/реінтеграції та альтернативні форми опіки.

Форум відбувається у конференц-залі Центру імені митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету.

Теги: