Присутніх привітав старший єпископ Михайло Паночко. Інна Алконова, вчитель-методист з міста Рівне, провела для присутніх семінар на тему душеопікунства. Вона наголосила, що сьогодні дуже часто християни перетворюються на викладачів, які лише викладають матеріал, передають інформацію, але цього не достатньо; Господь хоче, щоб вони стали пастухами дитячих сердець, навчилися бачити їхні потреби, переживання, рани серця.

Найбільшою проблемою сьогодні, за словами спікера, є неготовність вчителів взяти на себе тягар дітей. Часто треба копати глибше: провести бесіду з батьками, служителями, але часу для цього у вчителів не вистачає, а іноді не лише часу, а й — бажання. Тому необхідно проводити навчання молодих служителів, заохочувати їх до праці, підбадьорювати і надихати.

"Що робити з засиллям ґаджетів у церквах?" - саме таким питання задавалися служителі дітям та підліткам з усієї України протягом другого дня своєї спільності. Даниїл Качуляк, один з лідерів молодіжного руху Spirit Time, розповів про зростаючу популярність різноманітних мобільних програм. Ведуться розробки мобільного додатку «ДіЯ» («Держава і Я» — мобільний портал та додаток, де можна буде отримати всі онлайн-послуги від держави), немало з християн вже чули про «Церкву у смартфоні», де є онлайн-прихожани, а також про соціальні мережі, які «з’їдають» час не лише дорослих, але й дітей.

Пропозиції надходили різні: повністю заборонити використання ґаджетів до досягнення повноліття, користуватися тільки під повним батьківським контролем, заборонити використання у церквах, але дозволити користуватися у повсякденному житті.

Антоніна Соколова, вчитель-методист з міста Дніпро, розповіла про правила користування соціальними мережами. Для того, щоб цей інструмент приносив користь, а не був прірвою для часу людини, вона дала декілька порад: «Інтернет і ведення сторінок у соцмережах не можуть замінити спілкування з Богом. Головна мета християнина — свідоцтво про Господа і Спасителя Ісуса Христа. І в інтернеті теж. Кожен свій запис в інтернеті намагайтеся регламентувати з цією метою. Перед виходом в інтернет моліться. Якщо вам немає чого сказати хорошого — краще промовчати. Не встрявайте у марні плітки та коментарі».

«На конференції ми порушували досить актуальні питання. Зокрема, питання душеопікунства, яке зараз на низькому рівні розвинуто в церквах і в служінні серед дітей. Цей семінар від Інни Алконової послужить для нас як навчання, це практичні поради, які ми будемо використовувати. Питання ґаджетів — теж досить цікава тема. Але тут буде складно прийняти загальну позицію для всіх. Можливо, ми підготуємо поради-рекомендації для батьків та служителів», — підвела підсумок Лариса Мурах, завідувачка відділу служіння дітям та підліткам УЦХВЄ.

Теги: