У центрі уваги нового видання – звичайна людина. У складних, болючих реаліях світового протистояння вона опинилася на межі виживання, у контексті багатогранного й строкатого українського виміру.

Розповідь висвітлює окремі проблеми, окреслені розділами «Синдром війни», «Без вибору», «Окупанти», «Виживання», «Руїна», «(Не)закінчена війна» та пов’язані з автентичними музейними предметами фондової колекції Меморіалу.

Видання здобуло високу оцінку багатьох вітчизняних наукових дослідників й стало популярним серед тих читачів, які цікавляться історією України у Другій світовій війні. Тепер книжка в руках папи Римського Франциска.

«…Надсилаю Вам світлини, – повідомив музейникам у листі адміністратор Патріаршої курії УГКЦ владика Богдан, – на яких зображено момент, коли Блаженніший Святослав передав подаровані Вами книги Святійшому Отцеві Францискові під час аудієнції Синоду Єпископів УГКЦ у Ватикані 2 вересня 2019 року. Ще раз щиро дякую Вам за ці цінні книги, які розповідають правду про Україну та стануть видимою присутністю Вашого Музею в серці Католицької Церкви».

Теги: