Вистава «Катарсис» – це, за словами її організаторів, «музично-перформативний проєкт, історія духу, відчаю та очищення».

Підготовка до проєкту почалась у серпні 2019 року. Над музикою працювала формація «Sheetel & the Good Stuff» – колектив, чию творчість можна описати як суміш тріп-хопу та гранжу. Перформативну постановку розробили вихідці Центру счасного мистецтва «ДАХ».

Проєкт першочергово мав відбутися у кірсі святої Катерини у Києві, «але був вигнаний Церковною радою. Офіційно озвученою причиною став художній відео-тизер проєкту, який "плюндрує Віру та Церкву"», кажуть учасники проєкту.

Новим етапом проєкту став Національний художній музей України, де і відбувається нашарована новим контекстом презентація.

«Ми опинимося в голові юродивого, доведеного до відчаю самотністю та жорстокістю повсякденного світу. Він шукав прихистку в Церкві, але і звідти був ненависно вигнаний. Останнім форпостом його віри стає Храм Мистецтва», – зазначається в анотації вистави. – «КАТАРСИС» – це мистецький намір дійти до пікової форми трагізму, коли втілення конфлікту та емоція потрясіння очищають і дають нові імпульси всередині, відкривають незнайоме раніше дихання».

Режисерки перформансу – Олександра Індік та Надія Голубцова. Директор проєкту – Юрій Базака.

Теги: