Близько шістдесяти священнослужителів, що духовно опікуються українськими військовослужбовцями, ще вранці прибули до Патріаршого собору Воскресіння Христового на літургію, яку очолив заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Зелінський.

Офіційне відкриття заходу відбулося в Центральному будинку офіцерів Збройних сил України. У ньому також взяли участь представники Відділу взаємодії з військовими капеланами Центру МПЗ Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та інших силових структур України. Вони розповіли про стан і діяльність Служби військового духовенства у своїх силових структурах, про досвід, виклики і перспективи капеланської служби.

Окрім того, представники силових структур України вручили військовим капеланам УГКЦ грамоти за значний внесок у здійсненні душпастирської опіки, духовної та морально-психологічної підтримки українських військовослужбовців.

Діяльність Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ у 2019 році учасникам зустрічі представив о. Андрій Зелінський. Далі відбулася презентація стану військового капеланства у Збройних силах Канади почесними гостями конференції – капеланами ЗС Канади.

XIІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ триватиме три дні. 12 грудня військові душпастирі матимуть день духовної віднови, який проведе отець Іван Нагачевський, капелан ЗС Канади. А в п’ятницю, 13 грудня, відбудеться тренінг з тактичної медицини.

Напередодні, 10 грудня, в Українському католицькому університеті (УКУ) відбулися перші захисти ліценціатських робіт з пасторального богослов’я. Члени атестаційної комісії високо оцінили наукові праці голови Центру військового капеланства отця Степана Суса та студентського капелана отця Богдана Кулика, які здобули ліценціатський ступінь в УКУ.

Тема ліценціатської роботи о. Степана - «Особливості душпастирства курсантів військових навчальних закладів на прикладі співпраці Національної академії сухопутних військ та Центру військового капеланства УГКЦ». У своєму дослідженні священник розкрив сутність військового капелана як того, хто покликаний бути не лише духовним батьком для військових, а й братом та товаришем. Таким чином, як вважає отець Степан, душпастиреві буде легше зрозуміти і реагувати на потреби військовослужбовців.

Отець Богдан захищав наукову роботу на тему «Особливості душпастирського служіння в подоланні кризи втрати рідних у сім’ях військовослужбовців у час війни в Україні (2013-2019 рр.)». У цій праці було досліджено особливості пасторального служіння священника з сім’ями військовослужбовців, які переживають втрату рідної людини. Основою досліджень слугували результати опитування  серед сімей загиблих військовослужбовців, які отримують духовну опіку від отців-капеланів гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла.

Теги: