Спочатку у залі «Синай» центру «Менора» відбулася перша презентація проєкту житлового центру для релігійних сімей «Бейт Машиах». У заході взяв участь президент єврейської громади Дніпра Цві Гірш (Геннадій Борисович) Боголюбов, а також почесні гості: головний сефардський рабин Ізраїлю Іцхак Йосеф і відомий міжнародний благодійник і президент Євро-Азійського Єврейського Конгресу Михайло Мірілашвілі, який вперше відвідує Дніпро з офіційним візитом.
 
З великими промовами виступили член Опікунської ради єврейської громади Дніпра Натан Золотаревський, головний сефардський рабин Ізраїлю Іцхак Йосеф, головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький, президент Євро-Азіатського Єврейського Конгресу Михайло Мірілашвілі, президент єврейської громади Дніпра Цві Гірш Боголюбов.
 
На презентації були показані два фільми - про єврейської релігійної життя в Дніпрі та про майбутню будівлю; учні єврейської школи Яків Пікельний і Софія Золотаревська благословили меценатів проєкту; актриса Яна Костенко виступила з художнім читанням оповідання Олександра Ципкіна, а рабин Менахем Курцвайль і молоді шаліахі Дніпра за підтримки всього залу виконали 55-й псалом з книги «Тегілім» («Псалмів»).
 
На завершення цієї частини церемонії Натан Золотаревський запросив усіх пройти на місце майбутнього будівництва і взяти участь в церемонії закладки першого каменя у фундамент майбутнього унікального комплексу.

З технічними параметрами майбутнього комплексу гостей познайомив безпосередній керівник будівництва член Опікунської Ради громади Олександр Кагановський, а потім гостей, які мали здійснити церемонію, запросили спуститися в котлован.

Зі словами короткого напуття і благословення виступили ті ж діячі, що виступали і на презентації проєкту. Потім ці п'ять лідерів єврейського відродження провели церемонію закладки першого каменя під оплески присутніх.

Далі гості були запрошені на урочистий банкет з нагоди початку будівництва, а ініціатор і натхненник проекту «Бейт Машиах» Натан Золотаревський запевнив журналістів, що новосілля і церемонія «Ханкат аБайт» в цьому комплексі відбудуться через 18 місяців.

Теги: