Понад 20 тисяч копій ікони «Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів» – було виготовлено в рамках Всеукраїнської акції «Воїни під покровом Богородиці», яку започаткувало Синодальне управлінням військового духовенства Православної Церкви України за підтримки відомого мецената Робертаса Габуласа, голови благодійного фонду «Корона князів Острозьких» у грудні минулого року. Мета акції – розповсюдити серед українських військовослужбовців ікони «Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів», більш відомої у народі, як «Покрови воїнської».

Почесними гостями заходу стали посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, який активно сприяє медичній реабілітації українських військовослужбовців у себе на батьківщині, а також Командувач Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, що дислокується у Любліні (Польща), полковник Дмитро Братішко і Командир 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького полковник Іван Гараз.

Наприкінці відправи предстоятель помісної ПЦУ звернувся до присутніх зі словом. «Щойно ми з вами звершили освячення цих унікальних ікон Пресвятої Богородиці, які будуть передані нашим військовослужбовцям – захисникам Української держави. Ми як Церква завжди молимося за наших захисників, щоб Господь зберіг їхнє життя. Ми дбаємо, щоб наші воїни по особливому відчували духовну опіку. Зараз у нас є багато священнослужителів – капеланів, які достойно несуть подвиг підтримки наших славних новітніх героїв», – зокрема сказав митрополит Епіфаній.

Також глава ПЦУ привітав посла з прийдешнім державним святом Литви – Днем захисників свободи. Згодом митрополит Епіфаній вручив полковникам Дмитру Братішку та Іван Гаразу ікони «Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів» і відзначив їх орденами святителя і чудотворця Миколая.

На завершення заходу владика відповів на запитання представників ЗМІ.

Теги: